Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza

Wydarzenia:

Solidarność

 fot. materiały prasowe

Krakowskie Hospicjum św. Łazarza rozpoczęła kolejną odsłonę akcję #KoledaDlaHospicjum. W ramach inicjatywy w mediach społecznościowych można nagrać i przedstawić własne wykonania kolędy, a jednocześnie wesprzeć finansowo placówkę.

Trwająca pandemia sprawiła, że najstarsze w Polsce Hospicjum św. Łazarza zmaga się z kłopotami finansowymi. Akcja #KoledaDlaHospicjum2021 ma na celu wyrażenie solidarności z chorymi i wsparcie finansowe, ale jest również zachętą do kultywowania świątecznych tradycji kolędowania i składania życzeń. 

- Kolejne święta w sytuacji dużej liczby zakażeń to sytuacja niełatwa. Jednak warto śpiewać
kolędy i skupić się na tym co tradycyjne i radosne. W tym świątecznym czasie utwory te niosą radość nie tylko chorym, którzy spędzają święta w naszej placówce, ale także samym kolędnikom, którzy podejmują to świąteczne wyzwanie śpiewają, zachęcają do kolędowania swoich znajomych i pomagają w opiece nad chorymi u kresu życia - opisuje Renata Połomska z hospicjum.

Każdy, kto chce wziąć udział w akcji krakowskiego hospicjum może nagrać film, na którym wykonuje kolędę lub piosenkę świąteczną, następnie udostępnić go w mediach społecznościowych (np. Facebook, Instagram czy YouTube), przy okazji złożyć datek kolędowy, a dodatkowo nominować innych do udziału w akcji #KoledaDlaHospicjum2021.

Szczegółowe informacje o akcji można pozyskać na stronie internetowej www.pomagam.pl/KoledaDlaHospicjum2021. Tam też można dokonać wpłat na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Inicjatywa potrwa do 2 lutego 2022 r.

- Zasada jest prosta, nie o formę tutaj chodzi, tylko o dobre chęci - bo przecież kolędować każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej! Nominujemy trzech kolejnych kolędników, którzy mają trzy dni na podjęcie wyzwania. Niech ten świąteczny czas, pomimo trudnej rzeczywistości, będzie dla nas wszystkich szczególny - zachęca Połomska. Dodaje przy tym, że to dzięki zaangażowaniu każdego i prostym gestom życzliwości mogą dziać się rzeczy wielkie.

Hospicjum św. Łazarza w Krakowie jest jednym z najstarszych w Polsce. Powstało dzięki pracy grupy synodalnej przy kościele Arka Pana w Nowej Hucie. Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum" zostało zarejestrowane w 1981 r. Natomiast dom hospicyjny otwarto w 1998 r. Głównym zadaniem hospicjum jest udzielanie pomocy medycznej i duchowej chorym w ostatnich stadiach schorzeń oraz ich rodzinom. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Św. Łazarza” jest Organizacją Pożytku Publicznego.

Oceń treść:
Źródło:
;