Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Polska

Spotkali się duszpasterze obcojęzyczni

spotkanie duszpasterzy obcojęzycznych fot. Biuro Prasowe KEP

Z inicjatywy Rady ds.  Migracji, Turystyki i Pielgrzymek w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski 12 października spotkali się duszpasterze obcojęzyczni posługujący w Polsce oraz przedstawiciele migrantów mieszkających w Warszawie. Spotkaniu przewodniczył bp Krzysztof Zadarko.

 

Duszpasterze obcojęzyczni z różnych stron Polski w Sekretariacie Episkopatu w Warszawie mieli okazję poznać oczekiwania migrantów wobec Kościoła katolickiego w Polsce oraz spotkać się z ks. Luisem Capillą i ks. Arturem Cząstkiewiczem ze Szwajcarii, którzy odpowiadają za koordynację duszpasterstwa obcojęzycznego w tym kraju.

Jak powiedział bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek, Szwajcaria jest wzorem organizacji pracy w tym zakresie. Mówiąc o specyfice duszpasterstwa obcojęzycznego, podkreślił, że jest ono przede wszystkim towarzyszeniem ludziom w drodze.

Kontynuacją dzisiejszego spotkania z duszpasterzami obcojęzycznymi będą jutrzejsze obrady Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek w siedzibie Caritas Polska. Rada zajmie się również najnowszymi projektami pomocowymi Caritas wobec uchodźców oraz projektem Vademecum Duszpasterstwa Turystycznego, przygotowywanym w ramach jej prac.

Źródło:
;