Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

Wydarzenia: Dzień Kupca

Z Bogiem

Spotkania Mężczyzn Św. Józefa wracają do realu

spotkanie mężczyzn fot. mezczyzni.net

Po 2 miesiącach przeniesienia całej działalności na łącza internetowe pojawiła się możliwość, by najbliższe spotkanie Mężczyzn Św. Józefa odbyło się "na żywo". 20 maja gościem będzie ks. Dariusz Piórkowski SJ. Podejmie ważny temat: "Męska Osobowość".

Spotkanie odbędzie się w kościele (bezpośrednio po liturgii). Dzięki temu - zgodnie z wytycznymi rządowymi na naszym spotkaniu będzie mogło być 120 osób. Prosimy o zabranie środków ochrony osobistej, głownie maseczek do zakrycia nosa i ust. Spotkanie będzie przedłużeniem liturgii i będzie zawierało modlitwę, konferencję o. Dariusza Piórkowskiego SJ i osobistą adorację (zamiast rozmowy w grupach).

Lecz Bóg, tak jak chciał, stworzył [różne] członki umieszczając każdy z nich w ciele. (1Kor 12, 18)

Bóg stworzył nas do dobra, które zaplanował dla naszego życia. Obdarzył nas darami, talentami, złożył w nas pragnienia, dał różne doświadczenia. Proces, który przeżywamy przygotowuje nas do zajęcia własnego miejsca w Bożym Planie, który jest dla nas najlepszy. OSOBOWOŚĆ którą Bóg nam dał to pewien wewnętrzny kształt, który pozwala nam “pasować” do całego Ciała Chrystusa, jakim jest Kościół. Jak odkryć własną osobowość? Jak odnaleźć własne miejsce w Bożym Planie? To ważna umiejętność, w którą wprowadzi nas nasz gość - ks. Dariusz Piórkowski.

Gość specjalny: ks. Dariusz Piórkowski SJ – jezuita duszpasterz, doświadczony kierownik duchowy i rekolekcjonista. Autor wielu publikacji poświęconych duchowości, rozwojowi osobistemu i Biblii, m.in. “O duchowości z krwi i kości”, “Książeczka o miłosierdziu”, “Spodziewaj się Dobra” i “Nie musisz być doskonały”. Publikuje w “Życiu Duchowym”, “W Drodze” i na portalu DEON.pl. Mieszka w Zakopanem.

Oceń treść:
Źródło:
;