Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Z Bogiem

Spotkanie mężczyzn Św. Józefa z bp. Rysiem

Mężczyźni Św. Józefa zapraszają na spotkanie PŻPR z gościem specjalnym: bp. Grzegorzem Rysiem. - Zapraszamy głównie uczestników warsztatu PŻPR, choć osoby, które nie podjęły wyzwania warsztatowego również są mile widziane - tłumaczy Andrzej Lewek, koordynator Mężczyzn Św. Józefa.

 

Warsztaty Pełnia Życia - Pełnia Radości to specjalna wakacyjna propozycja dla mężczyzn. Warsztat zaprojektowany jest tak, by każdy mógł w nim wziąć udział. Oparty jest na książce Charlesa Whiteheada "Ku pełniejszemu Życiu w Duchu Świętym" dostępnej w sklepiku na stronie MSJ.

- Materiał rozpisany jest na 8 wakacyjnych tygodni tak, by pomóc nam pracować systematycznie w czasie naszego codziennego czasu modlitwy przed Panem. Doświadczenia i przemyślenia z czasu pracy indywidualnej będziemy przepracowywać w bardzo małych grupach - parach lub trójkach. Prosimy, by każdy uczestnik znalazł sobie parę - osobę z którą będzie mógł zbudować szczerą relację zaufania i współodpowiedzialności. Para powinna być w stanie spotykać się w rytmie przynajmniej raz w tygodniu. Może to być również - w miarę możliwości częściej. Można próbować wykorzystywać okoliczności, w których będziemy funkcjonować w tym czasie - można np. wykorzystywać środowisko pracy, przerwy na lunch... - wyjaśnia Andrzej Lewek.

Co tydzień, w środę odbywają się spotkania podsumowujące poprzedni tydzień i wprowadzający w kolejny. Najbliższe, 15 lipca rozpocznie się Eucharystią o 18.30. Po niej spotkanie w Kamieniołomie i konferencja bp. Grzegorza Rysia. Na zakończenie adoracja. Dla osób zamiejscowych przewidziano transmisję video z wydarzenia.

Więcej informacji i zapisy

 

Źródło:
;