Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii

Wydarzenia: Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Wakacje z Bogiem

Spotkanie Młodych w Wołczynie

Wołczyn to niewielkie miasteczko koło Kluczborka, ale przede wszystkim miejsce, gdzie od ponad 20­-tu lat co roku organizowane są wakacyjne spotkania dla młodzieży.

 

Spotkanie Młodych w Wołczynie to spotkanie o charakterze festiwalowo­-rekolekcyjnym, którego głównym celem jest promowanie wartości chrześcijańskich wśród młodzieży. Organizatorem tych Spotkań jest Krakowska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. W tym roku odbędzie się ono w dniach 13­-18 lipca i spotkamy się już po raz 22.

Wołczyn to czas na dobrą chrześcijańską muzykę i zabawę. Na wołczyńskiej scenie wystąpią m.in. New Life’m, Gospel Voice Choir, Zespól Braci Kapucynów Kap`Ela oraz Bongostan.

Jest czas na doświadczenie bliskości Boga w sakramentach, modlitwie, wieczornych nabożeństwach, spotkaniach w grupach – drugim człowieku. To również czas spotkania z ciekawymi ludźmi. Odwiedzą nas i spotkają się z młodzieżą m.in. o. Adam Szustak (znany dominikański duszpasterz młodych), o. Michał Legan (paulin z Jasnej Góry) Dariusz Kowalski (aktor) Arkadiusz Zbozień (raper Arkadio).

Wołczyn to także fantastyczni ludzie, wśród których nie może zabraknąć CIEBIE! Szczegółowe informacje i zapisy na wolczyn.kapucyni.pl

 

Temat XXII Spotkania Młodych w Wołczynie

Każde ze spotkań to zatrzymanie się przy jakiejś tajemnicy chrześcijańskiej i jej zgłębianie. Tegorocznym Spotkaniem kończymy trzyletnie poznawanie cnót teologalnych. Poprzez wiarę i nadzieję ­ ostatnie dwa spotkania, doszliśmy do cnoty miłości. Św. Paweł w jednym ze swoich listów napisał: Trwają wiara, nadzieja, miłość. Z nich zaś największa jest miłość. Dlatego tegoroczny „Wołczyn” pod hasłem Trwaj w Miłości poprowadzi nas w głąb tej tajemnicy.

Plan Spotkania

;