Imieniny: Erazma, Katarzyny

Wydarzenia: Dzień Pluszowego Misia

Pod oknem

Spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę

spotkanie opłatkowe fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Podczas spotkania opłatkowego Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej abp Marek Jędraszewski dziękował wszystkim za trud organizacji kolejnych pielgrzymek i życzył zebranym pięknego spotkania z Miłością, która buduje świat.

 

W czasie Mszy św. poprzedzającej spotkanie opłatkowe bp Jan Zając mówił, że Słowo Boże uczy codziennego pielgrzymowania po drogach życia do Ojca.

Biskup wskazał, że Jezus to Kapłan Nowego Przymierza, a wszyscy ochrzczeni uczestniczą w Jego kapłaństwie. – Czy jesteśmy świadomi swego chrzcielnego obdarowania? Czy wraz z Jezusem ofiarujemy siebie Bogu na ofiarę uwielbienia? – pytał biskup. Psalm mówi o tym, że kapłaństwo Jezusa jest nieprzemijające i wieczne. Należy jednak zadać sobie pytanie, które dziedziny życia zostały oddane Jezusowi, a nad czym On jeszcze nie panuje. Ewangelia zwraca uwagę, że całym swym nauczaniem Jezus pokazywał ludziom królestwo Boga, kierując się miłością, a nie surowymi przepisami.

– Jezus głosił Ewangelie o królestwie Bożym i leczył wszelkie choroby wśród ludzi. Jego wyznawcy, naśladowcy, my wszyscy mamy robić to samo. Jezus mówi, że kto w Niego wierzy, ten sam będzie dokonywał uczynków, które On czyni. Dlatego naśladowanie Jezusa, wykonywanie Jego poleceń i życie Ewangelią gwarantuje nam osiągnięcie celu pielgrzymki życia, którym jest niebo – zakończył bp Jan Zając.

W czasie spotkania opłatkowego w Sali Okna Papieskiego metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski przypomniał słowa Benedykta XVI. Papież pisał, że wiara jest żywym spotkaniem z Chrystusem, z miłością, na którą należy odpowiadać. Pielgrzymkę podjęli pasterze, którzy usłyszeli radosną nowinę od aniołów, a także mędrcy, którzy dostrzegli znaki na niebie. – Oni spotkali się z żywym Bogiem, z dzieckiem, wierząc, że Ono jest Bożym Synem, Mesjaszem, Zbawicielem świata – powiedział metropolita. Stwierdził, że można to odnieść do życia człowieka i do Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej. Zauważył, że każda pielgrzymka jest wielkim doświadczaniem wiary, ponieważ staje się ona wysiłkiem fizycznym i duchowym. Podziękował za trud wiary i serca wszystkim osobom, przyczyniającym się do organizacji pielgrzymki. – Wiemy jak trud miłości i wary jest potrzebny. W jaki sposób dobro jest znakiem sprzeciwu i nadziei. Jestem pewien, że znak nadziei zawsze tryumfuje – zauważył arcybiskup. Życzył wszystkim obecnym doświadczenia wiary, nadziei i miłości i by kolejna pielgrzymka była pięknym spotkaniem z Miłością, która buduje świat. – Zwycięstwo należy do Chrystusa i do tych, którzy przyjęli Go całym swym sercem – podkreślił na zakończenie.

Źródło:
;