Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Małopolska

Spotkanie opłatkowe z mieszkańcami Krakowa na Rynku Głównym

mieszkańcy krakowa na rynku fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

– Życzę państwu Bożych mocy i świateł a przede wszystkim tego pokoju, które przynosi nam nowonarodzone Dzieciątko Jezus w Betlejem – życzył abp Marek Jędraszewski w czasie świątecznego spotkania z mieszkańcami Krakowa na Rynku Głównym.

 

Świąteczne życzenia mieszkańcom Krakowa i gościom zgromadzonym na Rynku Głównym złożył prezydent miasta. – Zdrowych, spokojnych, pomyślnych świąt, w atmosferze rodzinnej. Życzę, aby ten rok, który się zbliża był rokiem dobrym nie tylko dla was prywatnie, ale także dla miasta – mówił prof. Jacek Majchrowski. Zwrócił uwagę, że to jego ostatnie spotkanie świąteczne jako prezydenta miasta i wyraził nadzieję, że jego następca będzie mądrym człowiekiem i dobrym dla Krakowa.

Abp Marek Jędraszewski nawiązał do słów kolędy „Bóg się rodzi”, która – zwłaszcza w czasach zaborów – była śpiewana w domach Polaków prawie jak hymn narodowy. – Niosła nadzieję w to, że dojdzie do zwycięstwa dobra nad złem, pokoju nad przemocą, miłości serca nad kłamstwem, przemocą i nienawiścią – mówił metropolita krakowski. – Życzę państwu Bożych mocy i świateł a przede wszystkim tego pokoju, które przynosi nam nowonarodzone Dzieciątko Jezus w Betlejem – mówił arcybiskup dodając, aby pokój, radość i nadzieja zagościły w domach krakowian nie tylko w czasie świąt, ale także w całym 2024 roku.

– Życzę na tę święta, abyśmy wszyscy usłyszeli głos Chrystusa, który nas wzywa, abyśmy byli razem z Nim. Udajmy się wszyscy do Betlejem, a tam znajdziemy wszystko to, co jest nam potrzebne, aby budować dobry świat – bez wojen, bez niesnasek – świat, który będzie piękny z Bogiem – mówił ks. Jarosław Antosiuk, proboszcz prawosławnej Parafii Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy w Krakowie.

Źródło:
;