Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Z Bogiem

"Spotkanie" – rekolekcje z Józefem Brodą – odcinek 1 

 fot. profeto.pl

Zapraszamy na pierwszy odcinek rekolekcji wielkopostnych przygotowanych przez Profeto, zatytułowanych “Spotkanie”, które prowadzi Józef Broda. 

 

Usiądźmy do stołu. Wiele w nas przeżyć, dobrych, złych. Wiele pytań stawianych codziennie. Zawsze łatwiej przeżywać je z kimś… usiądźmy do stołu i posłuchajmy. Zapraszamy Was na pierwsze spotkanie z drugim człowiekiem, gdzie razem szukać będziemy największej z Miłości…

Józef Broda – genialny multiinstrumentalista i budowniczy instrumentów ludowych, charyzmatyczny pedagog, animator i działacz kultury, społecznik wrażliwy na ludzkie nieszczęście. Prowadził warsztaty muzyczne, teatralne i obrzędowe dla dzieci, zajęcia ze studentami i nauczycielami, ucząc ich wsłuchiwania się w naturę. Występował z Warszawskim Kwartetem Saksofonowym, wykonującym muzykę od Bacha po Kilara, w połączeniu z instrumentami ludowymi. Swoje przemyślenia na temat przyrody, ludzi i ich współegzystencji zawarł w wielu rozmowach i wywiadach, mówiąc, że mądrością człowieczą jest to, żeby miał świadomość, że jest cząstką większej całości, której nie jest i nie będzie w stanie objąć. Zbiór swoich myśli zawarł w książce „Łapanie Chwili”.

Portal Franciszkanska3.pl objął rekolekcje patronatem medialnym.

Źródło:
;