Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Zdrowie

Spotkanie światowej sławy ekspertów medycyny

mcmaster international review course internal medicine fot. Materiały prasowe

Światowej sławy eksperci medycyny ponownie spotkają się w Krakowie,  aby przedstawić najnowsze i istotne dla codziennej praktyki lekarskiej trendy. McMaster International Review Course Internal Medicine odbędzie się w dniach 12-13 maja  2017 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

 

W wydarzeniu weźmie udział blisko 700 uczestników z ponad 30 różnych krajów: od Kanady, przez kraje Europy i Bliskiego Wschodu, po RPA, Koreę Południową i Nową Zelandię. W ciągu dwóch dni wykłady wygłosi ponad 30 światowej klasy ekspertów w różnych dziedzinach chorób wewnętrznych. Ogromna różnorodność tematów sprawia, że MIRCIM to wyjątkowo bogate doświadczenie edukacyjne przygotowujące do wyzwań stojących przed współczesnym lekarzem. Z prezentowanej wiedzy skorzystają lekarze różnych specjalności - interniści, specjaliści z poszczególnych dziedzin interny, lekarze szpitalni i rodzinni oraz lekarze w trakcie specjalizacji, a także studenci medycyny.

MIRCIM to efekt współpracy wydawnictwa Medycyna Praktyczna (Polska) i McMaster University (Kanada), który jest kolebką evidence-based medicine (medycyny opartej na danych naukowych) oraz problem-based learning (nauczanie metodą rozwiązywania problemów). W tym roku kurs po raz pierwszy zostanie uzupełniony dodatkowymi wydarzeniami w dniu 11 maja (czwartek). Będzie to konferencja EBM i wytyczne praktyki klinicznej we współczesnej medycynie z udziałem gościa specjalnego: profesora Gordona Guyatta – pioniera i autora pojęcia EBM. Przeddzień MIRCIM to także szereg praktycznych warsztatów klinicznych dla lekarzy.

Poprzednie edycje konferencji zostały ocenione bardzo wysoko, a uczestnicy szczególnie pochlebnie wypowiadali się o doborze tematów, poziomie wykładów oraz sprawnej organizacji kursu, a także o wyborze miejsca kongresu i Krakowie, jako mieście, które pozwala na stworzenie bogatego programu towarzyszącego spotkaniu.

Warto dodać, że wydarzenie już po raz trzeci odbywa się w Centrum Kongresowym ICE Kraków i z roku na rok umacnia swoją pozycję oraz prestiż wśród konferencji o tematyce medycznej. Wzrasta także liczba uczestników MIRCIM. To cenna informacja dla przedstawicieli przemysłu spotkań oraz stowarzyszeń, które poszukują lokalizacji dla swoich wydarzeń, Kraków bowiem znany jest z organizacji prestiżowych wydarzeń przeznaczonych dla lekarzy oraz branży medycznej. Tylko w tym roku zaplanowano ich w Krakowie, w tym Centrum Kongresowym ICE Kraków co najmniej kilka.

Oceń treść:
;