Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego

Wydarzenia: Dzień Księgowego

Małopolska

Spotkanie w ramach projektu „Emanacja Rapsodyków”

„Scena Papieska” Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na pierwsze otwarte spotkanie w ramach projektu „Emanacja Rapsodyków”, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 24 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w Krakowskim Wyższym Seminarium Duchownym (ul. Podzamcze 8). Tematem spotkania będą okoliczności powstania Teatru Rapsodycznego oraz jego działalność w czasie II wojny światowej. Wstęp wolny!

 

W rozmowie udział wezmą: Halina Kwiatkowska (wieloletnia wykładowczyni PWST im. L. Solskiego w Krakowie oraz aktorka Starego Teatru, którą łączyły więzy przyjaźni ze Świętym Janem Pawłem II) oraz profesor Jacek Popiel (teatrolog, wykładowca, wybitny znawca tematu, autor książek i wielu publikacji poświęconych Scenie Mieczysława Kotlarczyka).  

IDMJP2 projektem „Emanacja Rapsodyków” pochyla się nad historią tego niepowtarzalnego Teatru Słowa, teatru, który działał z przerwami w Krakowie, w latach 1941-1967. W 2015 roku, w ramach tego przedsięwzięcia, odbędą się kolejne spotkania z teatrologami, aktorami i twórcami Teatru Rapsodycznego poświęcone jego historii, repertuarowi, a także roli i znaczeniu w dziejach teatru polskiego XX. wieku. Jesienią zaprezentowana zostanie wystawa poświęcona dorobkowi artystycznemu tej sceny.

Patronat honorowy nad projektem objęli: Jego Eminencja Kardynał Stanisław Dziwisz – Arcybiskup Metropolita Krakowski, ZASP – Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji. Portal Franciszkanska3.pl jest patronem medialnym projektu.

Źródło:
;