Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Książka

Spotkanie z duszpasterzem hipisów

 fot. Materiały prasowe

Wydawnictwo eSPe zaprasza na spotkanie z ks. Andrzejem Szpakiem SDB – legendarnym duszpasterzem hipisów.

 

W czasie spotkania autorskiego legendarny, charyzmatyczny duszpasterz hipisów z pewnością barwnie opowie o swoim życiu, o słynnych młodzieżowych pielgrzymkach i hipisowskich zlotach, o mistykach i narkomanach. O cudach i Bożej Opatrzności, ale i demonach, z którymi się zmagał. O czterdziestu latach wychodzenia z Egiptu i odnajdywania Ziemi Obiecanej wraz z młodszymi i starszymi ludźmi, którym pomagał i doradzał, z którymi rozmawiał i dzielił się wiarą, których kochał i opłakiwał.

Spotkanie odbędzie się w piątek 27 listopada o godz. 18.00 w Akademii Ignatianum przy ul. Kopernika 26 w Krakowie.

Ks. Andrzej Szpak jest salezjaninem, który stał się nieformalnym duszpasterzem ruchu hipisowskiego w Polsce. Organizuje słynne zloty, zwane szpakowiskami. Od 1979 roku prowadzi nieprzerwanie Pielgrzymkę Młodzieży Różnych Dróg do Częstochowy. Jest też założycielem i liderem chóru i orkiestry „Echo Sacrosongu”.

Wydawnictwo eSPe wydało właśnie wywiad-rzekę z ks. Andrzejem Szpakiem SDB w serii „Rozmowy o wierze”. Książkę zatytułowano „IDŹ, MOJŻESZU. O pielgrzymce, hipisach i ziemi obiecanej”. Czytelnicy dowiedzą się z niej m.in.: jak pytanie pewnego kleryka zainspirowało ks. Andrzeja do zostania księdzem i jak stał się hipisem w sutannie.

Więcej informacji na stronach Wydawnictwa eSPe: boskieksiazki.pl.

;