Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Wydarzenia: Światowy Dzień Raka Krwi

Małopolska

 fot. Materiały prasowe

Ginekolog-położnik prof. Bogdan Chazan będzie gościem Libiąskiego Centrum Kultury.

 

Spotkanie w związku z obchodzonym Dniem Świętości Życia odbędzie się w Libiążu w poniedziałek 30 marca, start godz. 18.30 w Libiąskim Centrum Kultury.

- Zapraszamy młodych i starszych, na to wyjątkowe spotkanie, pokazujące dlaczego każdy powinien w sobie kształtować postawę pro life - podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia z libiąskich parafii. – Spotkanie zostanie połączone z dyskusją, będzie istniała możliwość zadawania pytań - zachęca do udziału ks. Michał Kliś, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego.

Obrońcy życia przypominają, że celem Dnia Świętości Życia jest: budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji (encyklika „Evangelium Vitae”). Nie przypadkowy jest zatem dobór prelegenta.

Za ratowanie ludzkiego życia prof. Bogdan Chazan został zwolniony ze stanowiska dyrektora Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie. Jego bezkompromisowa postawa jest wyjątkowym świadectwem i wezwaniem do obrony życia od poczęcia.

Spotkanie w Libiąskim Centrum Kultury poprowadzą młodzi dziennikarze.

Źródło:
;