Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana

Wydarzenia: Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Książka

„Sprawa Chrystusowa trwa. Droga Krzyżowa z kardynałem Stefanem Wyszyńskim”

okładka książki fot. Wydawnictwo św. Stanisława BM

Nakładem wydawnictwa św. Stanisława, ukazała się książka metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego „Sprawa Chrystusowa trwa. Droga Krzyżowa z kardynałem Stefanem Wyszyńskim”.

 

– W dziejach Kościoła pojawiają się kolejni męczennicy, świadkowie, więźniowie, którzy zgadzają się na trudny i dramatyczny los po to, by świadczyć o męce i triumfie Chrystusa nad tym światem. Temu właśnie poświęcona jest refleksja zawarta w tej Drodze Krzyżowej – tłumaczy abp Marek Jędraszewski, zapraszając do rozważań męki Chrystusa w oparciu o słowa Prymasa Tysiąclecia.

– Pierwsza część tytułu tej Drogi Krzyżowej to słowa samego księdza kardynała z chwili jego uwięzienia. Droga jest próbą interpretacji tego, co przeżył ksiądz kardynał od nocy jego aresztowania i uwięzienia do momentu, kiedy mógł wrócić do Domu Arcybiskupów Warszawskich – opisuje metropolita.

Od 20 marca na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej, jak również na profilu archidiecezji na platformie Spotify, będą zamieszczane podcasty z rozważaniami kolejnych stacji.

Książkę z rozważaniami można nabyć poprzez e-sklep Wydawnictwa św. Stanisława BM.

Oceń treść:
Źródło:
;