Imieniny: Wawrzynca, Kosmy, Damiana

Wydarzenia: Europejski Dzień Ptaków

Pod oknem

Stańcie się apostołami Miłosierdzia! – 12. Róża dla Jezusa Miłosiernego

róża dla Jezusa miłosiernego fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Tradycyjnie w sobotę, poprzedzającą Niedzielę Miłosierdzia Bożego na krakowskim Rynku Głównym odbyła się akcja ewangelizacyjna „Róża dla Jezusa Miłosiernego”. Młodzi i starsi z różnych stron archidiecezji już po raz 12. zapraszali do wspólnego wielkanocnego tańca, aby uwielbić Chrystusa oraz dać świadectwo wiary.

 

Punktualnie o godz. 13.00 płyta Rynku Głównego w Krakowie wypełniła się młodymi oraz tymi nieco starszymi, ubranymi w białe stroje, którzy z uśmiechami na twarzy, wykonali wielkanocny taniec uwielbienia. Wydarzeniu towarzyszyła również modlitwa. Koronka do Miłosierdzia Bożego odmówiona została w kilku językach, oprócz polskiego m.in. po hiszpańsku i francusku. Ważnym punktem programu było tradycyjne już rozdanie przechodniom oraz turystom białych róż z cytatami z „Dzienniczka” św. s. Faustyny, zachęcającymi do udziału w Święcie Miłosierdzia, którego centrum staną się w najbliższą niedzielę krakowskie Łagiewniki.

– On wybrał nasze miasto na stolicę Miłosierdzia. Tu jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Wychodzimy, by zaprosić Was na Święto Miłosierdzia. Wychodzimy tu, aby do tego tłumu z całego świata, jak słyszymy o różnych także poglądach, powiedzieć o tym, że Chrystus zaprasza. Żeby mieć, co ofiarować Panu Jezusowi, dajemy białą różę z fragmentem z „Dzienniczka”, mówiącym o Święcie Miłosierdzia i o łaskach, które Jezus pragnie rozlewać – tłumaczy ks. Bogusław Seweryn, jeden z organizatorów wydarzenia oraz proboszcz parafii Narodzenia NMP w Gdowie.

Tegoroczna „Róża dla Jezusa Miłosiernego” zgromadziła dwustu tancerzy z różnych miejscowości Archidiecezji Krakowskiej oraz wielu krakowian i turystów, którzy zatrzymali się podczas sobotniego spaceru, aby obserwować akcję. Wśród uczestników były także Sandra i Magda, które do Krakowa przyjechały z Gdowa. – Chciałyśmy się zbliżyć z Jezusem, a przez to wydarzenie można to zrobić – mówi Sandra, zapytana, dlaczego bierze udział w „Róży…”. Magda dodaje, że właśnie dzięki temu obie poznały wielu nowych przyjaciół i dużo się nauczyły.

Dziewczęta podkreślają przy tym, że żaden z układów tanecznych nie jest trudny, więc bardzo szybko można się ich nauczyć tak, aby za rok dołączyć do nich na krakowskim Rynku. – Jest to piękne wydarzenie, świadectwo wiary. Dzięki temu może pogłębić się wiara. Naprawdę to bardzo dobre wydarzenia i każdy, kto był tu w tym roku a nie tańczył, powinien w przyszłym roku wziąć udział – zachęca Magda.

Na koniec uczestnicy i zebrani przechodnie zatańczyli wspólnie, wielbiąc Jezusa Miłosiernego.

– Dziękuję wszystkim młodym, starszym, którzy tę iskrę Bożego Miłosierdzia rozniecają, przekazują. Dziękuję Wam, że tu jesteście. Stańcie się apostołami Miłosierdzia, skorzystajcie z przygotowanych łask. Zapraszamy do Łagiewnik, ale nie tylko, bo przecież w całym Kościele jest Święto Miłosierdzia. Uczcijcie jutro obraz Jezusa Miłosiernego. On tego pragnie. „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, jeżeli Pan Bóg pozwoli i będzie chciał, odbędzie się także za rok! – mówił do zebranych ks. Bogusław Seweryn.

Organizatorami wydarzenia jest Diecezjalna Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej oraz proboszcz gdowskiej parafii Narodzenia NMP. Trzynasta edycja „Róży dla Jezusa Miłosiernego” planowana jest na sobotę, 15 kwietnia 2023 roku.

Źródło:
;