Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza

Wydarzenia:

Małopolska

Staniątki: benedyktynki zapraszają na koncert na rzecz klasztoru

 fot. Materiały prasowe

Koncert „Śpiewam ja Tobie” w wykonaniu FLORIPARI odbędzie się w najbliższą niedzielę w Staniątkach a dochód z niego zostanie przeznaczony na rzecz opactwa benedyktynek.

 

20 września 2015 (niedziela) o godz. 16.00 siostry benedyktynki zapraszają na koncert Zespołu Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie (w składzie: Justyna Dolot, Artur Łuczak, Mateusz Kowalski, Ada Bujak, Aleksander Tomczyk).

W programie muzyka pielgrzymia polska i śródziemnomorska. Wstęp stanowi dobrowolna ofiara – cegiełka na rzecz ogrzania i remontu klasztoru.

Koncert „Śpiewam ja Tobie” odbędzie się w kościele Opactwa św. Wojciecha Mniszek Benedyktynek w Staniątkach. Kolejny zapowiadany jest na 8 listopada 2015.

Zespół FLORIPARI utworzony został przez absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Królewskiego Konserwatorium w Hadze. Wykonuje muzykę renesansu i baroku na instrumentach historycznych lub ich kopiach z uwzględnieniem dawnych technik wykonawczych. FLORIPARI związane jest z Zamkiem Królewskim na Wawelu w Krakowie; prowadzi aktywną działalność biorąc udział w festiwalach i koncertach w Polsce i za granicą (Anglia, Francja, Niemcy, Słowacja, Rumunia, Bułgaria, Mołdawia, Litwa, USA, Bułgaria, Włochy, Szkocja, Australia, Austria). Realizuje także własne, interesujące projekty we współpracy z uznanymi artystami i zespołami muzyki dawnej. Przy wielu okazjach muzycy występują w strojach historycznych, co nadaje ich koncertom dodatkowy walor interesującego widowiska.

;