Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

Wydarzenia: Dzień Ziemi

Małopolska

Startuje „Małopolski Turniej Debat Historycznych"

obchody rocznicy powstania warszawskiego fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP / prezydent.pl Obchody 72. rocznicy Powstania Warszawskiego

W czasie dwóch dni konkursu 24 i 25 listopada uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego będą dyskutować na temat wydarzeń z zakresu najnowszej historii Polski.

 

Dzień pierwszy będzie poświęcony tematom II wojny światowej, w dniu drugim dyskutanci będą spierać się o zagadnienie z okresu II Rzeczpospolitej. Uczestnicy podzieleni będą na 16 drużyn, z których najlepsza 8 spotka się wiosną w ogólnopolskim finale.

„Turniej Debat Historycznych” jest próbą poszerzenia i pogłębienia wiedzy, jak również zainteresowania młodzieży żywotnymi problemami związanymi z historią Polski XX wieku. Tezy wszystkich debat w Turnieju dotyczą problemów, które mogą wzbudzać wiele emocji, są żywo komentowane i niejednokrotnie kontrowersyjne.

Równorzędnym celem jest przygotowanie młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do aktywnego udziału w życiu publicznym, a także przekonanie uczestników, że logika argumentacji w debacie może być wyrafinowaną rozrywką intelektualną. Dzięki metodzie debaty uczestnicy mają możliwość nauczyć się: patrzeć na zagadnienia z wielu stron, samodzielnie myśleć, budować spójną i logiczną argumentację, występować publicznie, słuchać innych, brać odpowiedzialność za swoje słowa oraz szanować swoich rozmówców.

Oceń treść:
;