Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta

Wydarzenia: Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszami

Wakacje z Bogiem

Strefa Chwały - rekolekcje Ludzi Nowej Kultury

Kilkaset osób z całej Polski, a także z Niemiec, Ukrainy, Słowacji spotka się przy Papieskim Ołtarzu. Już od piątku w Starym Sączu rozpocznie się Strefa Chwały Festiwal. Będą konferencje, koncerty, czas na modlitwę i integrację.

 

W rekolekcjach wezmą udział ludzie świata kultury, mediów, ale także polityki i biznesu. Przyjadą do Starego Sącza całym rodzinami razem z dziećmi. Rekolekcje poprowadzi bp Grzegorz Ryś. W gronie prelegentów będą także: Marek Jurek, poseł Parlamentu Europejskiego, Agata Puścikowska, dziennikarka Gościa Niedzielnego, aktorka Dominika Figurska, Magdalena Korzekwa z CitizenGo, o. Andrzej Bujnowski, Marcin Pospieszalski, Dariusz Kowalski, Andrzej Sobczyk.

Wstęp na niektóre wydarzenia jest wolny – poinformował ks. Paweł Górski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w tarnowskiej kurii.

„Codziennie wieczorem można przyjechać pod Ołtarz Papieski, by uczestniczyć w uwielbieniu. W niedzielę odbędzie się dzień otwarty z wieloma atrakcjami i koncertami”– dodał.

Strefa Chwały rozpocznie się w piątek, 3 lipca i potrwa do 7 lipca. 5 lipca, w ramach rodzinnego świętowania niedzieli, otwarta zostanie wystawa plastyczna Grupy VeraIcon pt. Misericordia. Od godziny 15.00 rozpoczną się koncerty. Wystąpią m.in. Kana z Ukrainy, Arkadio, Albo i nie, Wieczny, Lidia Pospieszalska, Voluntatte Dei, New Life'm, Dariusz Kowalski. Natomiast o 21.00 zacznie się jazzowe uwielbienie.

Strefa Chwały Festiwal to jedyne w swoim rodzaju rekolekcje, których celem jest stworzenie przestrzeni wspólnego spotkania osób kierujących się w życiu codziennym ponadczasowymi wartościami chrześcijańskimi.

Wydarzenie to jest kontynuacją Spotkań Muzyków Chrześcijan odbywających się od 1992 roku m.in. w Dursztynie, Ludźmierzu, Gródku n.Dunajcem. Spotkania te zainspirowały organizatorów do powołania Strefa Chwały Festiwal, aby wykorzystując wszystkie dotychczasowe doświadczenia poszerzyć skalę i zasięg tych jedynych w swoim rodzaju rekolekcji.

Głównym celem organizatorów jest stworzenie cyklicznego przedsięwzięcia, które umożliwi trwały kontakt z najbardziej interesującymi zjawiskami muzyki chrześcijańskiej w Polsce, a także w Europie.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Muza Dei. Wszelkie informacje dostępne są na www.strefachwalyfestiwal.pl

Spotkanie odbędzie się w miejscu, gdzie Jan Paweł II kanonizował bł. Kingę, podczas pielgrzymki do Polski w 1999 roku. W tym miejscu do dziś stoi Papieski Ołtarz, jest też papieskie muzeum i Dom Pielgrzyma „Opoka”.

Źródło:
;