Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana

Wydarzenia: Dzień Anioła

Internet

Strona internetowa Episkopatu Polski w nowej odsłonie

 fot. Biuro Prasowe KEP

Nowoczesne rozwiązania multimedialne, najnowsze informacje z życia Kościoła i wiele zdjęć – to tylko niektóre z propozycji nowej strony internetowej Konferencji Episkopatu Polski: www.episkopat.pl.

 

Liturgia Słowa na każdy dzień, przegląd polskich diecezji oraz sylwetki biskupów to istotne części nowej strony internetowej. Ważnym elementem jest aktualizowany na bieżąco kalendarz wydarzeń z życia Kościoła w Polsce. Łatwo można znaleźć informacje o polskich instytucjach kościelnych w kraju i za granicą. Ponadto informacje są publikowane także w językach obcych, aby dać innym osobom możliwość zapoznania się z życiem Kościoła w Polsce, szczególnie przed Światowymi Dniami Młodzieży. Na bieżąco są przekazywane informacje z Watykanu, ze szczególnym uwzględnieniem nauczania Ojca Świętego Franciszka.

Dużym atutem nowej strony jest jej atrakcyjność wizualna. Można na niej znaleźć m.in. ciekawe zdjęcia, wywiady, artykuły z kraju i ze świata. Oprócz bezpośredniego łączenia się z portalami społecznościowymi, takimi jak: Facebook, Twitter i Youtube jest możliwość pobierania materiałów audiowizualnych. Przykładem tego jest Flickr. Stąd można pobierać i publikować zdjęcia – jak z publicznej domeny – z podaniem jedynie źródła – Fot. Episkopat.pl. Strona internetowa daje także możliwość zapisania się na newsletter, aby być informowanym na bieżąco o życiu Kościoła w Polsce.

Nowa strona Episkopat.pl ma na celu przekazywanie informacji z życia Kościoła w sposób jak najbardziej atrakcyjny i bliski ludziom.

Źródło:
;