Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

Wydarzenia: Dzień Ziemi

Prasa

Styczniowe „eSPe” o spowiedzi

Jak przygotować się do spowiedzi? Dlaczego sakrament pokuty jest najbardziej radosny ze wszystkich sakramentów? Jak go powinien przeżywać mąż i ojciec? Co to znaczy, że „konfesjonał jest znakiem alternatywnego świata”? Na te wszystkie pytania odpowiadają redaktorzy styczniowego numeru czasopisma „eSPe”, poświęconego sakramentowi pokuty i pojednania.

 

Na łamach 114. numeru czasopisma „eSPe” o pięciu warunkach dobrej spowiedzi opowiada o. Andrzej Tupek SP, proboszcz parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie i kapłan z wieloletnim stażem, nie tylko w konfesjonale. Na rachunku sumienia skupiła się Małgorzata Janiec. „Najważniejszy rachunek jest już zapłacony przez Boże odkupienie. Pozostałe, codzienne rachunki sumienia, wystarczy do Niego po prostu – dzień po dniu – przynosić” – pisze katechetka ze Skarżyska-Kamiennej.

O tym, dlaczego lubi spowiadać księży i dlaczego „spowiedź to chyba najbardziej radosny ze wszystkich sakramentów”, pisze ks. Adam Kwaśniewski. Natomiast o znaczeniu spowiedzi ojca dla całej rodziny opowiada szef największej internetowej księgarni religijnej Gloria24.pl oraz producent i dystrybutor filmów religijnych. „Po wyjściu z konfesjonału kupuję ciastka lub coś słodkiego, żeby zaznaczyć klimat święta” – mówi Andrzej Sobczyk.

„Konfesjonał jest znakiem alternatywnego świata” - to słowa ks. Jacka Stryczka i tytuł jednego z tekstów najnowszego wydania „eSPe”. Artykuł Janusza Dobrego poświęcony jest jednemu z niestandardowych działań duszpasterskich prezesa Stowarzyszenia „Wiosna” i pomysłodawcy „Szlachetnej Paczki”, jakim jest ustawianie konfesjonału pod galerią handlową w Krakowie.

Dodatkowo w obecnym numerze „eSPe” z okazji rozpoczętego niedawno Roku Życia Konsekrowanego ukazał się wywiad z o. bp. Damianem Muskusem OFM. „Boża wyobraźnia w wybieraniu dróg docierania do nas jest nieograniczona. Najważniejsze jest spotkanie z Jezusem” – czytamy w tekście „Prawdziwa radość jest zaraźliwa”.

Czasopismo „eSPe” wydawane jest przez zakon pijarów od 26 lat. Kierowane jest do młodych osób rozeznających swoją życiową drogę. Od stycznia 2014 r. ukazuje się bezpłatnie tylko w wersji elektronicznej. Interaktywny PDF, przyjazny także dla urządzeń mobilnych, można pobrać ze strony czasopisma www.e-espe.pl.

Źródło:
;