Imieniny: Kai, Leonii, Sotera

Wydarzenia: Dzień Ziemi

Prasa

Styczniowy „Głos Ojca Pio” o łasce Bożej

głos ojca pijo Głos Ojca Pio nr 1/2017

Każdy z nas dobrze pamięta sześć prawd wiary powtarzane na lekcjach religii od najmłodszych lat. Bez chwili namysłu recytujemy: „łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna”. Gdy jednak mamy odpowiedzieć, czym ona jest i jaki ma wpływ na nasze życie, zazwyczaj mamy pustkę w głowie… – pisze we wstępnie do nowego numeru „Głosu Ojca Pio”, redaktor naczelny, Maciej Zinkiewicz OFMCap. I zachęca do lektury, by dowiedzieć się, jak doświadczać obecności Boga w codziennym życiu i jak dzielić się otrzymanymi od Niego darami z innymi ludźmi.

 

Temat numeru otwiera rozmowa z ks. Markiem Dziewieckim, który mówi, że „nikt nie jest w stanie zasłużyć sobie na miłość Boga, czyli na Jego łaskę. Na szczęście nie jest to potrzebne, ponieważ Bóg kocha nas za nic”. Natomiast Ksawery Knotz OFMCap, znany w Polsce duszpasterz małżeństw, wyjaśnia, jak działa łaska sakramentu małżeństwa i o co warto dbać, żeby nie zgubić tego, co między żoną i mężem jest najważniejsze. Z artykułu ks. prof. Mariusza Rosika dowiemy się, kim byli starotestamentowi bohaterowie łaski i jaki związek ma z nimi Maryja, natomiast Andrzej Derdziuk OFMCap wyjaśnia, jak to jest, że łaska Boża mnoży się, gdy jest dzielona.

W artykule poświęconym Ojcu Pio Maciej Zinkiewicz OFMCap stawia pytanie: czy grzesznik może być drugim Chrystusem? i opisuje zmagania Ojca Pio z trudnościami w dobrym przyjęciu Bożej miłości.

W numerze ponadto rozmowa z psychologiem Piotrem Kwiatkiem OFMCap o jego nowatorskiej koncepcji „czterech okien wdzięczności”, a także nowy cykl „Perspektywy darów trudnych”, który otwiera artykuł zatytułowany „Wiedzą lepiej od samego papieża”. Przeczytamy także świadectwo młodego skoczka spadochronowego o wyproszonej dla niego przez Ojca Pio łasce powrotu do zdrowia i sportu po poważnym wypadku. Temat numeru zamyka felieton o słodkich 103 kilogramach łaski Bożej.

Oceń treść:
Źródło:
;