Imieniny: Marii, Magdaleny

Wydarzenia:

Życie

„Surrogate motherhood” – kolejny wykład z cyklu Bioethics Lab (zapowiedź)

 fot. akademiabioetyki.pl

Etyczne aspekty surogacji w kolejnym wykładzie z cyklu Bioethics Lab przedstawi dr Mariya Yarema, bioetyk z Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie.

 

„Surrogate motherhood” to tytuł kolejnego wykładu w ramach cyklu Bioethics Lab organizowanego przez Interdyscyplinarną Akademię Bioetyki. – Wiele osób uważa, że surogacja jest dobrą i korzystną praktyką dla wszystkich zaangażowanych stron – dziecko otrzymuje życie, niepłodna para – dziecko, a matka zastępcza – pieniądze. Dlaczego zatem tylko nieliczne państwa legalizują surogację i jakie problemy rodzi to zjawisko – na te pytania odpowie dr Mariya Yarema, bioetyk z Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie.

Wykład w języku angielskim będzie dostępny od czwartku 30. marca od godz. 19.00, a we środę 5. kwietnia o godz. 19.00 zaplanowana jest sesja Q&A, w czasie której ekspertka odpowie na nadesłane pytania. Oba wydarzenia zostaną udostępnione w serwisie YouTube na kanale Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki. Szczegóły na stronie www.akademiabioetyki.pl, na której również można bezpłatnie subskrybować newsletter, aby otrzymać linki do spotkania i przypomnienie o wydarzeniu.

Dr Mariya Yarema jest asystentem na Wydziale Teologicznym Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie (UCU). Tytuł magistra teologii uzyskała na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim, a doktorat z bioetyki na Papieskim Uniwersytecie Regina Apostolorum w Rzymie na podstawie rozprawy „Bioetyka prawosławna: historia i specyfika”. Od 2011 roku wykłada w Szkole Bioetyki UCU.

Bioethics Lab to nowatorski dwuletni cykl spotkań kierowany głównie do międzynarodowej społeczności bioetyków i naukowców z różnych dziedzin oparty o interdyscyplinarne wykłady wybitnych ekspertów. Dostęp do dyskusji i wykładów jest bezpłatny, otwarty dla wszystkich zainteresowanych, w tym studentów.

Bioethics Lab to jeden z projektów w ramach powstałej w Krakowie Interdyscyplinarnej Akademii Bioetyki, której celem jest popularyzacja nauki, rozwój bioetyki i edukacji bioetycznej w Polsce, a także promocja wiedzy i badań naukowych w zakresie nauk przyrodniczych i medycznych, które są nieodłącznie związane z licznymi, wciąż nowymi dylematami natury etycznej.

Interdyscyplinarna Akademia Bioetyki została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Projekt jest dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Szczegóły na www.akademiabioetyki.pl.

;