Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Wydarzenia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Małopolska

Świąteczne Życzenia z Krakowa

kraków nocą fot. Mazur/Episkopat.pl/Flicr.com

W niedzielę, 11 grudnia, na Rynku Głównym w Krakowie za sprawą największych polskich gwiazd zagości magiczna świąteczna atmosfera. Od godz. 18.30 mieszkańcy Krakowa oraz widzowie TVP 2 wysłuchają koncertu najpiękniejszych piosenek świątecznych. Tradycyjne polskie utwory, specjalnie dla krakowskiej publiczności zaśpiewają m.in.: Kasia Cerekwicka, Patrycja Markowska, Skaldowie, Varius Manx z Kasią Stankiewicz oraz Kuba Badach.

 

Plejada polskich gwiazd pojawi się na Rynku Głównym w Krakowie, by wspólnie śpiewać najpiękniejsze świąteczne piosenki i wprowadzić nas w wyjątkowy, świąteczny nastrój. Motywem przewodnim koncertu będą: Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie oraz Krakowskie Szopki. W niedzielę, publiczność usłyszy polskie piosenki świąteczne takie jak „Z Kopyta Kulig rwie” w wykonaniu związanych z Krakowem Skaldów, ale także gwiazd polskiej popkultury: Patrycji Markowskiej oraz Kasi Cerekwickiej. W czasie tego niezwykłego spotkania wysłuchamy również związanych z Krakowem muzyków z rodziny Pospieszalskich: Mateo Pospieszalskiego wraz z formacją TRALALA. To jednak nie koniec. W towarzystwie Targów Bożonarodzeniowych w Krakowie wybrzmią dodatkowo zimowe i świąteczne piosenki w wykonaniu: zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz, Kuby Badacha, Krzysztofa Kiljańskiego oraz Zakopower. Na scenie będzie można zobaczyć, także finalistów ostatniej edycji programu The Voice of Poland Mateusz Grędzińskiego, Annę Karwan, Weronikę Curyło oraz Katarzynę Góras, którzy przedstawią nam światowe hity w nowych polskich aranżacjach.

„Podczas koncertu będziemy łączyć się z korespondentami z innych europejskich miast (Paryża, Brukseli oraz Rzymu), którzy opowiedzą o zwyczajach świątecznych panujących w innych miastach europejskich, a o polskich zwyczajach świątecznych i bożonarodzeniowych opowiedzą Marzenie Rogalskiej znani mieszkańcy Krakowa m.in.: Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski, Agnieszka i Urszula Radwańskie, Rafał Sonik i Michał Kościuszko” – zapowiadają organizatorzy.

Drugą część koncertu widzowie zobaczą na antenie TVP3 od 19:50 a retransmisję już 17 grudnia w TVP2 o godzinie 21:35. Organizatorami „Świątecznych Życzeń z Krakowa” są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Telewizja Polska.

Oceń treść:
;