Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Jan Paweł II na dziś

fundacja dzieło nowego tysiąclecia fot. Łukasz Kalawski

18 maja stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” świętować będą 98. rocznicę urodzin Papieża Polaka. Wolontariusze z papieskiej organizacji, wyruszą w pochodzie spod Bazyliki św. Floriana, aby zachęcać wiernych do wspólnego radowania.

 

Fundacyjne obchody rocznicy zakończą się w niedzielę kiermaszem i wieloma atrakcjami dla całych rodzin.

W piątek (18 maja) o godzinie 19:50 już po raz drugi spod Bazyliki św. Floriana, gdzie Karol Wojtyła był wikarym, wystartuje pochód. W tym roku towarzyszyć mu będzie hasło „Od okna wikariusza do okna papieskiego”. Osoby biorące udział w przemarszu poprzez Plac Matejki, ul. Floriańską, Rynek Główny, ul. Grodzką i Plac Wszystkich Świętych skierują się w stronę ul. Franciszkańskiej, gdzie wspólnie się pomodlą i razem będą świętować urodziny Patrona Fundacji. Organizatorzy przygotowali rozważania oparte na nauce Jana Pawła II. Nie zabraknie również śpiewu, bo jak wiadomo - ten kto śpiewa, modli się dwa razy. W pochodzie chęć udziału wyrazili już członkowie Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny.

Dwa dni później, czyli w niedzielę 20 maja, przy Bazylice św. Floriana stypendyści przygotują szereg atrakcji dla całych rodzin. W godzinach od 9.00 do 17.00 będzie można odwiedzić słodki kącik z najlepszymi wypiekami, wziąć udział w kiermaszu rękodzieł – origami stworzone przez stypendystów, a na najmłodszych będzie czekało m.in. balonowe zoo, malowanie twarzy i bańki mydlane. Wydarzenie to – I Dzień Wspólnoty Krakowskiej - jest nową inicjatywą i stypendyści chcą, aby zapoczątkowało tradycję fundacyjnego świętowania urodzin ich Patrona.

Oceń treść:
Źródło:
;