Imieniny: Marii, Magdaleny

Wydarzenia:

Miłość

Świętuj bycie singlem i znajdź swoją połówkę

 fot. materiały organizatorów

Czy te dwie rzeczy da się połączyć? Tak! A wszystko dzięki wyjątkowej inicjatywie organizowanej w najbliższą niedzielę w Krakowie przez Wspólnotę Indywidualności Otwartych.

„Święto Singla, czyli fajne randki dla fajnych ludzi” to nazwa nieco przewrotna. - Wcale nie chcemy świętować tego, że ktoś jest sam i nie ma swojej drugiej połówki. Chcemy pokazać, że choć co prawda ktoś jest singlem, to wcale nie musi nim być. Pragniemy stworzyć przestrzeń, by ludzie mogli poznać kogoś interesującego - tłumaczy Marian Mróz, odpowiedzialny za wydarzenie.

Dodaje, że takie miejsce jest niezwykle potrzebne w świecie, w którym trwa nieustanna gonitwa za zadaniami, marzeniami czy wyzwaniami. - Brakuje jednak czasem momentu, by się zatrzymać i odnaleźć miłość. A bez niej, nawet jak jest dobrze w życiu, przychodzą chwilę, że czegoś brak. Kogoś brak - zauważa.

„Brakuje kogoś, kto będzie obok niezależnie od wszystkiego (…) Kogoś, kto poda kubek herbaty i będzie się uśmiechać na Twój widok. Brakuje tego szaleństwa i tej niezwykłej energii, którą daje zakochanie. Poczucia bezpieczeństwa i akceptacji, które daje bezwarunkowa miłość. Jednak, żeby ją znaleźć, trzeba wyjść ze swojego bezpiecznego ukrycia i pokazać się światu” - zachęcają organizatorzy.

Dlatego każdego, kto chciałby zrobić taki krok w swoim życiu, zapraszają do przyjścia 24 lutego do kościoła św. Józefa w Rynku Podgórskim w Krakowie (ul. Zamoyskiego 2). O godzinie 20:00 odprawiona zostanie Msza św., podczas której kazanie o związkach wygłosi ks. Jacek Stryczek.

- Często młode pokolenia nie wiedzą jak znaleźć kogoś właściwego. Nikt nie ma na czole napisane, że podchodzi poważnie do życia. A przecież Kościół to idealne miejsce, by spotkać kogoś żyjącego wartościami, kogo pragnieniem jest budowanie relacji trwałych, a nie takich, które kończą się w chwilach próby czy trudności - mówił ks. Stryczek przed czerwcową odsłoną wydarzenia w ubiegłym roku.

Po Eucharystii zaplanowano Warsztat Podrywu, który będzie wstępem do speed-dating, czyli szybkich randek. Po nich przewidziano czas na dalsze, dłuższe rozmowy z nowo zapoznanymi osobami podczas imprezy w Kamieniołomie.

Udział we wszystkich częściach wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowe informacje o Święcie Singla można odnaleźć na jego facebookowej stronie.

Misją Wspólnoty Indywidualności Otwartych jest kształtowanie osób, które kierują swoim życiem, które podejmują decyzje i biorą za nie odpowiedzialność. „Stawiamy na rozwój. Ale nie rozwój dla rozwoju. Ma on nas doprowadzić do spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem” - pisze o sobie wspólnota na swojej stronie internetowej www.wio.org.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;