Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

Wydarzenia: Dzień Kupca

Pod oknem

Szlaki Papieskie u kardynała

 fot. Kadrys / wikipedia.org

Jak co roku Fundacja Szlaki Papieskie przybyła na Franciszkańską 3, by opowiedzieć kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi o inicjatywach podjętych w ubiegłym roku. - To ważne spotkanie dla naszych członków, umocnienie ich i taka forma wynagrodzenia za trud, jaki wkładają w swoją działalność - powiedziała portalowi franciszkanska3.pl, Urszula Własiuk, prezes Fundacji Szlaki Papieskie.

 

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w kaplicy Pałacu Arcybiskupów. Po Mszy nastapiło spotkanie z księdzem kardynałem w sali Okna Papieskiego. Prezes Urszula Własiuk streściła najważniejsze incjatywy Fundacji: zorganizowanie wystawy "Karol Wojtyła na turystycznym szlaku", oznakowanie nowych miejsc i szlaków związanych z osobą Ojca Świętego. Jednym z nich jest gazdówce na Skałce, w malowniczym zakątku Gorców. Chata została wykupiona przez Gminę Ochotnica Dolna, wyremontowana i oddana do użytku. - To jeden z ważniejszych celów fundacji na przyszłość. Poza tym gotowe są kolejne dwa tomy przewodników. Myślimy także o współpracy z komitetem organizacyjnym ŚDM - mówi Urszula Własiuk.

Kardynał dziękował wszystkim zaangażowanym w budowanie społeczności i opiekę na dziedzictwem Jana Pawła II. Podkreślał, że to nigdy nie była zwykła turystyka. - Od niego zawsze biło zamiłowanie piękna, miłość do drugiego człowieka i Boga nade wszystko - mówił metropolita.

 

Źródło:
;