Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Książka

Tajemnica Bożego Miłosierdzia

8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, papież Franciszek ogłosi rozpoczęcie Roku Świętego Miłosierdzia - pełnego łaski czasu dla Kościoła. W kolejną niedzielę, tj. III Niedzielę Adwentu, otworzone zostaną na cały rok Drzwi Święte w Katedrze Rzymu, w Bazylice św. Jana na Lateranie, a następnie w Bazylikach Papieskich oraz w Katedrach lub też w innych kościołach o szczególnym znaczeniu, np. w sanktuariach. Doskonałym wprowadzeniem w Rok Święty Miłosierdzia jest książka TAJEMNICA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA 1001 FAKTÓW ks. Piotra Szwedy MS i ks. Andrzeja Witko. Każdy, kto sięgnie po treści w niej zawarte, ułożone w mozaikę tysiąca jeden małych elementów, będzie mógł zaczerpnąć coś dla siebie i ubogacić się ich przesłaniem. Książka ukazała się nakładem krakowskiego Wydawnictwa M.

 

Tajemnica Miłosierdzia Bożego stanowi najważniejszą prawdę przypomnianą całemu światu przez siostrę Faustynę Kowalską, najbardziej znaną i czczoną dzisiaj na świecie świętą z Polski. Jej głębokie życie mistyczne i objawienia Pana Jezusa, a przede wszystkim ich teologiczne rozwinięcie przez św. Jana Pawła II, nieustannie fascynują i inspirują.

Autorom tej publikacji przyświecała myśl z Dzienniczka św. Faustyny, by głosić współczesnemu światu niezgłębioną tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Każdy zatem, kto sięgnie po treści w niej zawarte, ułożone w mozaikę tysiąca jeden małych elementów, będzie mógł zaczerpnąć coś dla siebie i ubogacić się ich przesłaniem. Tekst książki rozpoczyna bulla papieża Franciszka otwierająca Święty Rok Miłosierdzia.

Publikacja podzielona została na pięć części. W pierwszej zawarto zbiór faktów dotyczących osoby i życia św. Faustyny Kowalskiej. W drugiej znajdują się kwestie traktujące o miłosierdziu. Trzecia część zawiera treści odnoszące się do miłosierdzia Boga jako Jego przymiotu. W czwartej Czytelnik odnajdzie informacje na temat orędzia Bożego Miłosierdzia przekazanego za pośrednictwem św. Faustyny. Ostatnia część ukazuje wielkich świadków miłosierdzia: św. Jana Pawła II, bł. ks. Michała Sopoćkę, ks. Józefa Andrasza SI, św. Brata Alberta, św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego i bł. Matkę Teresę. Książka zawiera biografię św. Faustyny, ukazuje pogłębioną prawdę o Bożym Miłosierdziu jest wręcz obowiązkową lekturą dla wszystkich wiernych podczas ogłoszonego przez papieża Franciszka Świętego Roku Miłosierdzia.

;