Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Wydarzenia: Światowy Dzień Żółwia

Książka

 fot. mat. pras.

Jest w Neapolu taki grób, w który ludzie pukają tak jak puka się w drzwi, chcąc, by nam je ktoś otworzył… Czterdzieści lat temu ks. Dolindo Ruotolo w swoim testamencie napisał: „Kiedy przyjdziesz do mojego grobu, zapukaj. Nawet zza grobu odpowiem ci. Zaufaj Bogu”. Kapłan jest autorem modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij!” - Aktu zawierzenia się Bogu, który pokochała cała Polska…

 

Kto pragnie bliżej poznać postać neapolitańskiego kapłana powinien zapoznać się z książką „Tajemnica księdza Dolindo”. Wydawnictwo AA tą publikacją kontynuuje serię publikacji o tytule: „Jezu ty się tym zajmij!”.

Autorka książki podąża śladami tego świętego kapłana. Odwiedza jego ukochane miasto - Neapol. Prowadzi nas do miejsc związanych z jego życiem i działalnością. Książka zawiera wywiad z Grazią Ruotolo, krewną księdza Dolindo, będącą jednocześnie strażniczką jego pamięci i propagatorką jego wielkiego dzieła. Znajdziemy tu unikalne zdjęcia oraz nieznane dotąd polskiemu czytelnikowi modlitwy, które przekazał ks. Dolindo. Z książki dowiemy się również o przepowiedni ks. Ruotolo z 1965 roku o wyborze Karola Wojtyły na papieża.

To pierwsza książka z kolorowymi zdjęciami. W albumie zostało zebranych ok. 100 unikalnych fotografii. W opracowaniu zawarty jest także reportaż z wizyty w dawnym seminarium ks. Dolindo. Autorka jest pierwszą osobą, która zwiedziła je śladami kapłana z Neapolu.

Autorką książki jest Aleksandra Zapotoczny - dziennikarka akredytowana w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej; autorka książek o cudach św. Jana Pawła II, świętych i ich relikwiach. W Rzymie mieszka od 20 lat.

Oceń treść:
;