Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Wydarzenia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Książka

Tajemnica nawrócenia nad Siloam

 fot. swietywojciech.pl

Wydawnictwo Świętego Wojciecha poleca najnowszą książkę autora bestsellerów – José Prado Floresa – „Uzdrowienie nad sadzawką Siloam”.

 

Jezus przyszedł, aby leczyć chorych, nie ich choroby. W czynionych przez Niego znakach aspekt fizyczny miał być jedynie tropem do odkrycia głębi drugiego człowieka. Jezus chciał znać jego przeszłość i przyszłość, urazy i kompleksy, plany i marzenia, relacje z rodziną i postawę wobec samego siebie.

Niewidomy od urodzenia posłany do Siloam to przykład całkowitego uzdrowienia. Jezus czyni ów znak za pomocą serii siedmiu następujących po sobie uzdrowień szczegółowych. Takich samych siedmiu uzdrowień chce dokonać również w nas, ponieważ i On jest wczoraj i dziś, ten sam także na wieki (Hbr 13,8).

Autor książki „Uzdrowienie nad sadzawką Siloam”, José H. Prado Flores jest biblistą, założycielem Szkoły Ewangelizacji Świętego Andrzeja, która działa obecnie w 82 krajach. Jest autorem wielu książek i artykułów dotyczących duchowości katolickiej i Nowej Ewangelizacji, m.in. bestselleru „Nowi ewangelizatorzy dla Nowej Ewangelizacji”, w którym podsumowuje 40 lat swojego doświadczenia ewangelizacyjnego.

 


José H. Prado Flores i Ângela M. Chineze, Uzdrowienie nad sadzawką Siloam, Wydawnictwo Świętego Wojciecha, Poznań 2015

;