Imieniny: Wita, Jolanty

Wydarzenia: Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Małżeństwo

tak na serio fot. materiały prasowe

W wigilię Zesłanie Ducha Świętego stratuje 4. edycja salwatoriańskiej inicjatywy „Tak na Serio”, czyli tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa.

„Jak o miłości, to tylko na serio!” - mówią salwatorianie organizujący tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa. 3 czerwca w trzech krajach, w czterech miastach w Polsce i w modlitewnej pamięci tysięcy ludzi startuje „Tak na Serio”.

„Chodzi o to, by promować małżeństwo jako powołanie, które daje Bóg i które się rozeznaje. Promować również świadome przeżywanie narzeczeństwa, jako bardzo ważnego etapu na drodze do sakramentalnego małżeństwa” - mówi inicjator akcji ks. Maciej Dalibor, salwatorianin.

Inicjatywa narodziła się w salwatoriańskiej parafii na warszawskim Mokotowie i tam odbywa się po raz czwarty. Oprócz Warszawy spotkania towarzyszące modlitwom organizowane są także w Krakowie, Obornikach Śląskich oraz Bielsku-Białej. Oficjalnie w modlitwę „Tak na Serio” włączają się parafie w Piastowie, Bagnie, Trzebini, Mikołowie, a poza Polską również na Białorusi i na Węgrzech.

W warszawskiej parafii NMP Matki Zbawiciela przy ul. Olimpijskiej 82/84 zaplanowano spotkania na tematy takie jak: dlaczego randkowanie w małżeństwie jest takie istotne, jak rozmawiać mimo dzielących nas różnic, a także o tym, czym jest naprotechnologia.

W Obornikach Śląskich m.in. o przeszkodach małżeńskich będzie mówił ks. prof. Ambroży Skorupa SDS. Natomiast w Bielsku-Białej zaplanowano m.in. spotkanie z o. Ksawerym Knotzem OFMCap. i warsztaty prowadzone przez państwa Zytę i Jerzego Kołodziejów.

Od 3 do 11 czerwca spotkania i warsztaty będą poprzedzać Msze św., w czasie których szczególną modlitwą zostaną otoczeni w kolejne dni: powołani do małżeństwa, małżonkowie, kobiety, mężczyźni, małżeństwa pragnące potomstwa, bojący się przyjąć sakrament małżeństwa, rozwiedzeni, małżeństwa w kryzysie, narzeczeni.

Inicjatywę można śledzić na facebookowych profilach poszczególnych edycji.

https://www.facebook.com/taknaserio 

https://www.facebook.com/TAKnaSERIO.oborniki 

https://www.facebook.com/taknaseriobielsko 

https://www.facebook.com/taknaserio.krakow 

Oceń treść:
Źródło:
;