Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych

Wakacje z Bogiem

 fot. Fotolia.com

„Nie zostawiamy Was samych. Nie czekamy na lepsze czasy. Nie odpuszczamy” - napisali do młodych organizatorzy “Wakacji z Bogiem”. Na wydarzenie internetowe i w realu zaprasza Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

“Wakacje z Bogiem” mają umożliwić młodzieży budowanie wspólnoty mimo trwającej pandemii. Organizatorzy zaznaczają jednak, że tegoroczna edycja, która w większości odbędzie się online, nie jest realizacją stopni formacyjnych, gdyż one muszą odbyć się na żywo.

„Wierzymy jednak głęboko, że przyjdą lepsze czasy i wrócimy do naszych ośrodków z jeszcze większym zapałem, aby kształtować swojego apostolskiego ducha. Wrócimy silniejsi o doświadczenie tęsknoty za Bogiem i za sobą nawzajem. Wrócimy odmienieni, odnowieni i odświeżeni. Póki co, nie poddajemy się i walczymy o siebie” - zachęcają do udziału organizatorzy.

- Chcemy zaprosić młodych, by także w okresie wakacyjnym zadbali o swój rozwój duchowy. Stąd, choć w większość spotkań odbędzie się w formie internetowej, zachęcamy młodzież, by w każdym dniu rekolekcji uczestniczyła w Mszy św. w swoim parafialnym kościele - tłumaczy ks. Marcin Rozmus, moderator Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej.

W tym roku zaplanowano cztery tygodniowe turnusy (od soboty do piątku) w trzech grupach wiekowych, którym będą przyświecać hasła przewodnie: „Wielka tajemnica wiary”, „Bądźmy świadkami miłości”, „Nowe Życie w Chrystusie” i „W komunii z Bogiem”. Każdego dnia będą się odbywać cztery spotkania - jednym z nich będzie Eucharystia, a pozostałe trzy nazwano „Módl się”, „Rusz się” i „Spotkaj się”. 

Każdy turnus zakończy agapa - uczestnicy rekolekcji online wraz ze swoimi rodzicami będą zaproszeni na wspólną Mszę św. w realu. „Wyznaczymy kilka kościołów na terenie całej archidiecezji krakowskiej, gdzie takie Msze św. się odbędą, abyście mieli jak najbliżej. Szczegóły podamy w terminie późniejszym” - zapowiadają organizatorzy.

- Tematy, które podejmiemy będą dotyczyć sakramentów Chrztu św., bierzmowania i Eucharystii. W ostatnich latach podczas naszych wyjazdów nawiązywaliśmy do danego roku duszpasterskiego w Kościele, a w tym niejako chcemy je podsumować - podkreśla ks. Rozmus.

Zapisy na rekolekcje „Wakacje z Bogiem” rozpoczęły się 1 czerwca. Wydarzenie jest darmowe. Szczegółowe informacje można odnaleźć na stronie www.grupyapostolskie.pl.

Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, oficjalnie zarejestrowanym w 2007 r. Wcześniej funkcjonował jako Grupy Apostolskie, które stanowiły szkołę chrześcijańskiego życia oraz miejsce nauki osobistego apostołowania i dawania świadectwa wiary przez młodzież.

Oceń treść:
Źródło:
;