Imieniny: Zenona, Honoraty, Franciszki

Wydarzenia:

Solidarność

Telefoniczne wsparcie dla samotnych w święta

smartfon fot. pixabay.com

W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek w godzinach od 17.00 do 20.00 Fundacja Towarzyszenia Rodzinie archidiecezji krakowskiej pełni telefoniczny dyżur dla wszystkich osób, które samotnie spędzają święta.

 

Pod numerem telefonu 12 260 75 13 w godz. 17.00-20.00 dyżur pełni osoba, która chętnie poświęci swój czas, podzieli się obecnością i sercem z tymi wszystkimi, którzy tego potrzebują, przeżywając święta samotnie.

Wiele osób Wielkanoc przeżywa w samotności. Dla niektórych jest to samotność, której doświadczają po raz pierwszy, bo związana jest z koniecznością izolacji w okresie epidemii. Innym ta samotność towarzyszy od wielu lat i nadal ciężko do niej przywyknąć. - Ten czas może być szczególnie dotkliwy dla osób starszych, które już w zwyczajnych warunkach z powodu choroby, utraty rówieśników i bliskich doświadczali osamotnienia i wyobcowania społecznego. Rozmowa telefoniczna może dać to co najważniejsze – poczucie obecności drugiego człowieka, tego, że ktoś pamięta – zwraca uwagę Fundacja Towarzyszenia Rodzinie, która prowadzi specjalne świąteczne tele-wsparcie.

Fundacja Towarzyszenia Rodzinie w związku z sytuacją epidemii bezpłatną telefoniczną pomoc specjalistyczną dla mieszkańców archidiecezji krakowskiej rozpoczęła 30 marca.

Pod numerem telefonu 12 260 75 13 dyżury pełnią psycholog, psychoterapeuta, interwent kryzysowy, familiolog, doradca życia rodzinnego i duszpasterz. Z kolei pod numerem telefonu 12 260 75 14 można uzyskać wsparcie od instruktora laktacyjnego lub terapeuty uzależnień. Harmonogrm dyżurów dostępny na stronie www.ftrodzinie.pl.

Pomoc poradni finansowana jest ze środków Fundacji Towarzyszenia Rodzinie, która została powołana 15 czerwca 2019 r. przez abp. Marka Jędraszewskiego. Misją FTR jest towarzyszenie rodzinom na różnych etapach jej życia oraz w tych sytuacjach, które stają się trudne do przezwyciężenia. Poradnia znajduje się przy ul. Faustyny 70 w Krakowie. Rozpoczęła swoją działalność w marcu br. Jej zadaniem jest świadczenie pomocy specjalistycznej: psychologicznej, psychoterapeutycznej, mediacyjnej, duszpasterskiej, poradnictwa w rozpoznawaniu płodności oraz laktacyjnego.

Oceń treść:
Źródło:
;