Imieniny: Gabriela, Anastazji

Wydarzenia: Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Wspomnienia

Tłumy pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3

 fot. Tadeusz Warczak

Tłumy krakowian oraz pielgrzymi uczestniczący w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II gromadzą się pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3. W tym miejscu papież podczas pielgrzymek spotykał się z mieszkańcami oraz młodzieżą. Wierni modlą się, przynoszą kwiaty i palą znicze pod najsłynniejszym oknem w mieście. Pielgrzymów wciąż przybywa.

 

W dniu beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja przed bazyliką oo. franciszkanów tuż przed oknem papieskim odbył się koncert dziękczynny zespołu Fioretti. Po nim zaplanowano program słowno-muzyczny „Bóg, któremu zaufał Jan Paweł II” w wykonaniu Franciszkańskiego Duszpasterstwa Akademickiego.

W w auli bł. Jakuba przy bazylice oo. Franciszkanów można obejrzeć fragmenty filmów o Janie Pawle II. Podczas uroczystości młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia przeprowadza wśród wiernych sondę dotyczącą świadectw wpływu papieża Wojtyły na ich życie, a także rozda pamiątkowe teksty Ojca Świętego.

O godz. 20.00 rozpoczęło się dziękczynienie Bogu za dar Jana Pawła II. „Będzie to chwila zadumy i modlitwy za dar życia Ojca Świętego” – mówił KAI gwardian klasztoru Franciszkanów o. Stanisław Glista.

Wieczorem o godz. 21.00 rozpoczął się Apel Jasnogórski, a tuż po nim nabożeństwo majowe. O godz. 21.37, w godzinę śmierci Jana Pawła II odbędzie się część zatytułowana „Niebo – spełnione życie”. „W trakcie wydarzenia na tle Barki wyświetlane będą zdjęcia Jana Pawła II i teksty, które będą mówić o niebie jako celu ludzkiego życia” – zapowiada o. Glista.

Ponadto od godz. 20 do godz. 21.37 w bazylice trwać będzie czuwanie młodzieży z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Źródło:
;