Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Wydarzenia: Światowy Dzień Żółwia

Małopolska

Tramwaj patriotyczny przejedzie ulicami Krakowa

Już po raz 21. w Święto Niepodległości, 11 listopada Tramwaj Patriotyczny przejedzie ulicami Krakowa. Jak co roku zabrzmią w nim polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu młodzieży. Na uczestników wspólnego śpiewania czekają okolicznościowe materiały: 2500 śpiewników, biało-czerwone chorągiewki, plakietki i ulotki.

 

Projekt Młodzież Pamięta® organizowany jest w Małopolsce od 2002 roku w czasie obchodów uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Niepodległości przez Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” i Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Ma zwrócić uwagę, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem pokazać, że młodzież pamięta o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski. Realizacja projektu związana jest z szeroką akcją informacyjną, połączoną z rozpowszechnianiem przez młodzież na terenie kilkudziesięciu małopolskich gmin patriotycznych materiałów. Obecna akcja Młodzież Pamięta® - w 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jest dwudziestą dziewiątą jego edycją.

W piątek, 11 listopada w godzinach od 10:30 do 14:00 wokół Plant kursował będzie Tramwaj Patriotyczny. Wystąpią w nim chóry szkolne z Krakowa, Bibic i Myślenic.

Oceń treść:
Źródło:
;