Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

Wydarzenia: Dzień Praw Człowieka

Rozrywka

Trasa Muzeum w kopalni dostępna już od 8 czerwca

muzeum żup krakowskich fot. Muzeum Żup Krakowskich

8 czerwca 2020 r. Trasa Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka na III poziomie kopalni soli zostanie udostępniona do zwiedzania po trzech miesiącach przerwy. Zwiedza się ją wraz z Trasą Turystyczną w ramach jednego biletu do kopalni. Przejście przez obie trasy zostało tak zorganizowane, żeby wszystkim zapewnić bezpieczeństwo.

 

Trasa Muzeum na III poziomie kopalni soli przybliża ponad 700-letnią historię przedsiębiorstwa solnego i jego znaczenia dla państwa. Przedstawia używane przez górników maszyny, urządzenia, wózki, narzędzia i oświetlenie, techniki wydobywcze a także tradycje górnicze. Ponadto zobaczyć można: kryształy soli z Grot Kryształowych, zabytkowe mapy kopalni, neolityczne naczynia do produkcji soli oraz dzieła sztuki np. obrazy Jana Matejki i cenny róg Bractwa Kopaczy (1534 r.) - symbol bogactwa wielickiej kopalni.

Wyjazd z kopalni będzie odbywał się szybem Regis w centrum Wieliczki a stąd już kilka kroków do Zamku Żupnego, który też jest już dostępny.

Wyjątkowo - w poniedziałek 8 czerwca - Zamek Żupny będzie czynny w godzinach 9.00-17.00 i będzie go można zwiedzać w tym dniu w cenie promocyjnej - 50 % taniej.

Na zwiedzających czeka wystawa „Solniczki – małe arcydzieła sztuki” z wielickiej kolekcji należącej do najcenniejszych na świecie i dostępny od niedawna pokaz cennych nabytków z różnych krajów świata. Na pełnych kwiatów i zieleni dziedzińcach zamkowych można zatrzymać się na chwilę relaksu.

Warto wiedzieć:

Kopalnia otwarta jest krócej - od 9.00 do 17.00.

Grupy liczą max 20 osób

Przed wejściem do szybu Daniłowicza turystów czeka dezynfekcja rąk i pomiar temperatury ciała

Obowiązuje zasłanianie ust i nosa na całej trasie przejścia

Preferowaną formą płatności są transakcje w formie bezgotówkowej

Obowiązuje zachowanie odstępów pomiędzy poszczególnymi osobami.

Więcej informacji: https://www.kopalnia.pl/jak-dbamy-o-twoje-bezpieczenstwo 

Oceń treść:
;