Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

Wydarzenia: Światowy Dzień Wody

Solidarność

Trwa inicjatywa „Bursa do Pionu”

Trwa kolejny etap akcji "123456serc.pl", której celem jest zebranie środków na gruntowną modernizację bursy dla studentek prowadzonej w Krakowie przez Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. „Codziennie widzimy, że w bursie dzieje się wiele dobra – staramy się, by dla naszych studentek to był prawdziwy dom. Dlatego prosimy o wsparcie kolejnych zadań związanych z jej przebudową” – powiedziała KAI s. Maria Kasprzak, odpowiedzialna wraz z s. Petronelą Czapiewską za akcję.

 

Inicjatywa „Bursa do Pionu” jest elementem akcji 123456serc.pl prowadzonej od 2011 r. przez Siostry Sercanki. „Następna część przystosowywania bursy do dzisiejszych wymogów polegać będzie na remoncie jednego pionu, stąd nazwa etapu, w tym na wyposażeniu kuchni i stworzeniu potrzebnej auli. Musimy także zakupić 30 drzwi przeciwpożarowych” – opisała bieżące wyzwania s. Maria.

Siostry Sercanki przewidują, że koszt wyremontowania jednego pionu budynku wyniesie około 200 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać prawie 57 tys. zł.

Aby wspomóc akcję, należy za pośrednictwem strony www.123456serc.pl lub wykorzystując podane na niej dane do przelewu, kupić symboliczne serduszko. Z uwagi na to, że szacowany koszt remontu całego budynku to około 4,5 mln zł, siostry wyliczyły, że przy wysokości wpłaty 35 zł potrzeba zakupu właśnie 123456 tytułowych serc. „Dziękujemy za każde wsparcie – modlimy się co tydzień za naszych ofiarodawców podczas Mszy św.” – podkreśliła s. Maria.

Do tej pory zakończono 3 etapy akcji, dzięki którym w sumie zebrano około 240 tys. zł. Pozyskane środki zostały przeznaczone m.in. na prace betoniarskie, murarsko-tynkarskie, remont kotłowni, wymianę instalacji w piwnicach, montaż instalacji oddymiającej klatki schodowej, budowę nowych ścian działowych oraz remont dachu i tarasu.

Bursa im. sł. B. Marki Klary Ludwiki Szczęsnej przy pl. gen. W. Sikorskiego 13 w Krakowie działa od ponad 20 lat. W ciągu roku akademickiego mieszka w niej około 70 studentek. Bursa stanowi dla nich miejsce spokoju, wytchnienia, domowej atmosfery i odpowiednich warunków do nauki.

Źródło:
;