Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Wakacje z Bogiem

Trwa IX Pallotyńskie Spotkanie Młodych

Od poniedziałku 24 sierpnia w Ołtarzewie trwa IX Pallotyńskie Spotkanie Młodych. W tym roku warsztaty, prelekcje, rekolekcje oraz gry i treningi personalne prowadzone są pod hasłem „MIŁOŚĆ! ALE JAK?!”.

 

Temat IX Pallotyńskiego Spotkania Młodych (PSM) wynika z coraz bardziej widocznej w dzisiejszym świecie modzie na sprowadzanie miłości do poziomu czysto egoistycznego przeżywania własnych potrzeb. „Dla człowieka, który uważa się za wierzącego, Jezus także w tych sprawach powinien być ważny. Jak kochać, jak prawdziwie kochać? Jak zachować czystość serca, ciała i umysłu? Na te pytania spróbujemy dać odpowiedź” – piszą na stronach internetowych wydarzenia organizatorzy.

Od pierwszego dnia na uczestników czekały cykle różnorodnych szkoleń. „Trwają właśnie warsztaty muzyczne przygotowujące do finału spotkania, trwają też warsztaty tańca, mające upiększać liturgię – nie tańca zwykłego, samby czy mamby, ale właśnie tańca religijnego. Trwają również rekolekcje ewangelizacyjne, będące wsparciem całych warsztatów, gdzie młodzież wgłębia się w relacje z Jezusem, ale jednocześnie omadla ten wyjątkowy czas tutaj” – przedstawił część realizowanych projektów o. Wojciech Świderski SAC, odpowiedzialny za organizację spotkania.

Oprócz tych aktywności młodzież może wziąć udział także w warsztatach medialnych, wspinaczkowych, uczących komunikacji interpersonalnej, animacji dobrej zabawy, treningu pamięci oraz szkołach modlitwy czy kursie ceremoniarza.

Finał PSM odbędzie się w dniach 28 i 29 sierpnia. Wystąpi wtedy ewangelizacyjny zespół Wyrwani z Niewoli oraz Chusti (dawniej Stróże Poranka). Specjalnym gościem w najbliższy piątek będzie biskup krakowski Grzegorz Ryś, który odprawi Mszę św.

„Każde doświadczenie miłości prawdziwej jest doświadczaniem Boga w sobie, jest jakby złapaniem Pana Boga za rękę na gorącym uczynku. Widzimy go naraz nie w teorii, nie w książce, nie w katechizmie, tylko w działaniu, w obecności, w mocy, w dynamice. Więc do tego zapraszam – nie tylko do tego, żeby przyjechać i trochę pomedytować” – zachęcił do udziału w spotkaniu bp Ryś.

Pallotyńskie Spotkanie Młodych to festiwal duchowych, kulturalnych i artystycznych propozycji dla gimnazjalistów, licealistów i studentów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.psm.pallotyni.pl. Dzięki wsparciu internetowego ewangelizacyjnego Radia nowohuckie.PL z Krakowa i telewizji internetowej www.dobremedia.org PSM będzie dostępne dla każdego, kto nie może w nim uczestniczyć osobiście.

Źródło:
;