Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Kulturalnie

Trwa nabór zgłoszeń do 22. edycji „Albertiany”

 fot. materiały prasowe

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” wspólnie z Fundacją im. Brata Alberta zapraszają na 22. edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”. Zgłoszenia można przesyłać do 7 grudnia 2021 r.

„Albertiana” to festiwal kierowany do osób z niepełnosprawnością intelektualną, w którym mogą wziąć udział zespoły teatralne oraz wokaliści. Konkurs ten jest jednak przede wszystkim dowodem na to, że niepełnosprawność intelektualna nie jest przeszkodą, by wzruszać publiczność i dawać radość.

- Ta akcja sprawia, że uczestnicy mogą się poczuć bardzo docenieni. Mogą też przy tej okazji wyrazić siebie. Jest to dla nich ogromna motywacja i pomaga im w przeżywaniu swoich emocji. Oni niejako uwalniają się w tym, zacieśniają więzi między sobą, To ich też uczy odpowiedzialności za swoich kolegów i koleżanki, bo od tego jak wystąpią, zależy sukces całego zespołu - mówi Katarzyna Szostak z Fundacji „Mimo Wszystko”.

Celem festiwalu jest działanie na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez promowanie ich twórczości, aktywizację niepełnosprawnych w życiu publicznym i kulturalnym oraz likwidowanie barier i przywracanie do pełnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym.

Finał 22. edycji festiwalu zaplanowany jest na 28 marca 2022 r. Jeżeli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, odbędzie się on na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

- Uczestnicy wielokrotnie podkreślają, że dla nich jest to wielkie wydarzenie móc stanąć na tej scenie. Zresztą, chyba dla każdego z nas występ w tym miejscu byłby czymś wyjątkowym - podkreśla wyjaśnia Szostak.

„W ubiegłym roku było trochę smutno. Z powodu pandemii koronawirusa nie mogliśmy się spotkać, cieszyć swoją obecnością i oklaskiwać zwycięskie spektakle oraz solistów. Ale i tak 21. „Albertiana” w pełni się udała. Przenieśliśmy ją tylko w przestrzeń wirtualną. Przecież jeśli sztukę tworzy się z pasją, to żaden wirus nie może ujarzmić artystycznej radości” - wspominają organizatorzy na stronie festiwalu.

Regulamin konkursu oraz dokumenty zgłoszeniowe znajdują się na stronie www.mimowszystko.org.

Oceń treść:
Źródło:
;