Imieniny: Ludwiny, Waclawy, Anastazji

Wydarzenia: Światowy Dzień Trzeźwości

Książka

Trwa zbiórka na wydanie listów św. Ojca Pio

 fot. www.listyojcapio.com

Krakowscy kapucyni apelują o wsparcie zbiórki na przetłumaczenie na język polski i wydanie listów pisanych przez św. Ojca Pio. - Wierzymy, że w tej korespondencji jest zawarte wielkie bogactwo duchowe - mówi br. Maciej Zinkiewicz.

Na chwilę obecną został już wydany jeden tom, który zawiera korespondencję stygmatyka z jego córką duchową - Raffaeliną Cerase. A podobnych listów, jak wskazują zakonnicy, św. Ojciec Pio napisał dziesiątki tysięcy.

„Niektóre z nich były bardzo proste. Składały się z kilku zdań, krótkich pozdrowień. W innych możemy odkryć niezgłębioną studnię duchowości, przeżytej sercem teologii, mistyki. Listy Ojca Pio pouczają, wzruszają, niosą sercu pokój” - podkreślono na stronie www.listyojcapio.com, na której znajdują się aktualne informacje o projekcie.

Pracę nad tłumaczeniem zgromadzenie rozpoczęło w 2017 r. - To wielkie opóźnienie względem włoskich kapucynów, którzy pierwsze listy zaczęli wydawać już w latach 70-tych XX wieku. Wierzymy, że w tej korespondencji jest zawarte wielkie bogactwo duchowe, dlatego też chcemy nadrobić jak najszybciej to opóźnienie, by także polscy wierni mogli z niej czerpać i by stanowiła drogę rozwoju ich wiary - mówi br. Maciej Zinkiewicz, jeden z koordynatorów akcji.

Kapucyn wskazuje, że listy św. Ojca Pio to doskonały sposób na bezpośrednie spotkanie z ich autorem. - Pozwalają nam one zobaczyć jego reakcje i stany ducha. Usłyszeć wskazówki i porady na rozmaite życiowe problemy i wyzwania. Można w nich również odnaleźć obszerne duchowe katechezy o tym, jak stawiać kolejne kroki na drodze chrześcijańskiej doskonałości - opisuje.

Dodaje, że przed zgromadzeniem wciąż wielkie zadanie by wiernie i pięknie przełożyć na język polski słowa św. Ojca Pio, które są zapisane dialektową formą języka włoskiego sprzed około stu lat. - Przekracza to nasze możliwości finansowe i mamy nadzieję, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy wspomogą naszą akcję - mówi br. Zinkiewicz.

„Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na tłumaczenia, korekty, redakcję, skład oraz druk poszczególnych tomów. Na Listy Ojca Pio czeka w Polsce wiele osób, którym bliska jest postać świętego stygmatyka z Pietrelciny. Oddając kolejne tomy w ręce czytelników ufamy, że każdy z pewnością znajdzie w nich słowa, które Ojciec Pio kieruje właśnie do niego” - zaapelowali zakonnicy.

Szczegóły kapucyńskiego projektu dostępne są na stronie www.listyojcapio.com. Można tam znaleźć informacje o postępach w tłumaczeniu kolejnych tomów, ale także napisać swój list do św. Ojca Pio, przedstawiając mu troski, kłopoty, intencje i radości.

Oceń treść:
Źródło:
;