Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

Wydarzenia:

Rodzina

Trwa zbiórka podpisów pod inicjatywą „Mama, Tata i Dzieci”

 fot. Fotolia.com

W Polsce trwa zbiórka podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. Ma ona zagwarantować w prawie europejskim jasną definicję małżeństwa i rodziny.

 

Koordynator Komitetu Krajowego tej inicjatywy zwrócił uwagę, że coraz częściej instytucje europejskie dążą do uznania związków osób tej samej płci za tożsame z małżeństwem. „Stoimy na stanowisku obrony prawa krajowego – powiedział Jan Urmański. – Konstytucje szeregu państw Unii Europejskiej mówią o tym, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Proponujemy, aby rodzina, jeśli jest zdefiniowana z perspektywy europejskiej, było to małżeństwo jednej kobiety i jednego mężczyzny oraz relacja pokrewieństwa, czyli związek osób oparty na małżeństwie lub pokrewieństwie” – wyjaśnił koordynator. 

Aby tą Europejską Inicjatywą Obywatelską musiały zająć się instytucje europejskie, trzeba aż miliona podpisów zebranych w państwach członkowskich. W niedzielę 4 grudnia w całej Polsce odbywa się akcja zbierania deklaracji wsparcia dla tej inicjatywy.

Oceń treść:
Źródło:
;