Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Wydarzenia: Światowy Dzień Muffinka

Internet

Trwają internetowe wielkopostne „Rekolekcje na Dwa Głosy”

rekolekcje na dwa głosy fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Trwają wielkopostne internetowe „Rekolekcje na Dwa Głosy” przygotowane przez Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej. Znani i lubiani duszpasterze spod Wawelu - ks. dr Wojciech Węgrzyniak i ks. dr Krzysztof Porosło - z perspektywy biblisty i liturgisty omawiają kolejne części Mszy św.

 

Przez cały Wielki Post, w każdy poniedziałek, środę i piątek o godz. 6.15, na kanale archidiecezji krakowskiej na YouTube publikowane są kilkuminutowe nagrania, w których wyjaśniane są kolejne elementy Eucharystii z perspektywy biblijnej i liturgicznej.

Rozpoczętemu w grudniu rokowi liturgicznemu towarzyszy hasło: „Wielka tajemnica wiary”. To właśnie nad tą wielką tajemnicą, jaką jest Eucharystia, chcemy pochylić się także w czasie wielkopostnych rekolekcji. Czy rozumiemy misterium, w którym uczestniczymy? Czy świadomie wykonujemy gesty, które prowadzą nas przez Mszę św.? Jak tłumaczy je Pismo Święte, a jaka odpowiedź wypływa z tradycji liturgicznej? – wyjaśnia Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Każdy odcinek kończy się pewnym wyzwaniem. W najnowszym, poświęconym prefacji, zadaniem jest modlitwa z rękami wzniesionymi do góry, tak jak robi to kapłan właśnie w czasie tej części liturgii.

„Rekolekcje na Dwa Głosy” prowadzą kapłani archidiecezji krakowskiej. Ks. dr Wojciech Węgrzyniak jest biblistą i adiunktem w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Ks. dr Krzysztof Porosło jest liturgistą wykładającym na UPJPII w Krakowie i prowadzi duszpasterstwo akademickie “Patmos”, działające przy uniwersytecie.

Oceń treść:
;