Imieniny: Ludwiny, Waclawy, Anastazji

Wydarzenia: Światowy Dzień Trzeźwości

Solidarność

Trzeba ołówków, aby był dom – zbiórka materiałów szkolnych dla ubogich dzieci

 fot. Materiały prasowe

„Trzeba ołówków, aby był dom” – pod takim hasłem Dzieło Pomocy św. Ojca Pio organizuje zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin, która odbędzie się w sobotę 29 sierpnia w hipermarketach Auchan w dwóch krakowskich Galeriach.

 

– Choć trudno w to uwierzyć, bezdomność zagraża również najmłodszym. Szansą na wyjście z biedy jest dla nich edukacja – stąd pomysł na zbiórkę. Zebrane dary pomogą dzieciom dobrze rozpocząć nowy rok szkolny – tłumaczą organizatorzy akcji.

Wyprawka szkolna to duże obciążenie dla domowego budżetu. Zeszyty, kredki, piórniki, a do tego zmieniający się każdego roku zestaw podręczników to dla niejednej rodziny koszty zbyt trudne do udźwignięcia. – Nie chcemy, aby rodzice stawali przed dylematem: godnie wyprawić dziecko do szkoły czy opłacić rachunki? Szkoła powinna dawać szansę, a nie budzić niepewności jutra – mówią pracownicy Dzieła.  

Zebrane materiały to duże wsparcie dla rodzin, którym grozi utrata dachu nad głową. Niejednemu dziecku pozwolą rozpocząć rok szkolny na równi z zamożniejszymi kolegami.

;