Imieniny: Rudolfa, Roberta

Wydarzenia: Światowy Dzień Chorych Na Chemofilię

Kulturalnie

15 marca 2015 roku w Domu Kultury w Woli Batorskiej odbyła się trzecia odsłona "Spotkania przy ekranie", inicjatywy w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

 

Uczestnicy spotkania obejrzeli niezwykle wartościowy film "Odważni". Bohaterami tej historii są czterej policjanci, którzy w codziennej pracy zmagają się ze złem i okrucieństwem, zaniedbując tym samym swoje życie rodzinne. Tragedia w domu jednego z przyjaciół zmusza ich do refleksji, że tak naprawdę najważniejszą i wymagającą największej odwagi rolą w ich życiu wcale nie jest służba w policji, ale… ojcostwo. To właśnie bycie ojcem i mężczyzną było tematem przewodnim niedzielnego spotkania. Gościem specjalnym był przedstawiciel grupy "Mężczyźni św. Józefa" Radek Janeczko, który opowiedział zebranym o najważniejszych i najtrudniejszych wyzwaniach, jakie stają przed mężczyzną w ciągu całego życia.

Podczas "Spotkania przy ekranie" zainaugurowano inną akcję zachęcającą do udziału w Światowych Dniach Młodzieży - naklejkowej promocji "Jadę na ŚDM. A Ty?". Każdy, kto chciałby nakleić takie hasło na swój pojazd (niekoniecznie mechaniczny) może zamówić odpowiedni rozmiar naklejki, wysyłając maila na adres: jadenasdm@gmail.com

Również w niedzielne popołudnie mieszkańcy Woli Batorskiej mieli okazję poznać członków Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Zapoznali oni parafian z inicjatywami, które zamierzają podjąć w ramach przygotowania parafii, nie tylko do duchowego przeżycia przyszłorocznego wydarzenia, ale również do przyjęcia zagranicznych gości. Wśród pomysłów znalazły się m.in. rozmówki polsko - angielskie czy rajd rowerowy do maryjnego sanktuarium.

Więcej o spotkaniach na stronie parafii. Portal franciszkanska3.pl jest patronem medialnym inicjatywy.

Źródło:
;