Imieniny: Rudolfa, Roberta

Wydarzenia: Światowy Dzień Chorych Na Chemofilię

Pod oknem

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 2016 rozważany będzie biblijny tekst zaczerpnięty z 1. Listu ap. Piotra 2,9. Materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Łotwy.

 

Już 10 stycznia w kościele Św. Klemensa w Wieliczce odbędzie się nabożeństwo z udziałem przedstawicieli kościoła ewangelicko-augsburskiego. W Krakowie uroczyste rozpoczęcie Tygodnia Modlitw nastąpi w niedzielę, 17 stycznia o godz. 10 w cerkwi prawosławnej oraz o 18 w Kościele Św. Krzyża. W kolejne dni miejscami spotkań i wspólnej modlitwy o jedność będą: w poniedziałek - kościoły Św. Floriana i Św. Szczepana, godz. 18, we wtorek - kaplica kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, godz. 17, w środę - w kościele ewangelicko-augsburskim Św. Marcina, godz. 17, w czwartek - w kościele Św. Barbary, godz. 17, zaś w piątek w kościele polskokatolickim, godz. 17 (szczegóły poniżej).

Uroczyste zakończenie tygodnia odbędzie się 24 stycznia o godz. 15 w Sanktuarium Św. Jana Pawła II pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Uwielbienie poprowadzi wspólnota  Głos na Pustyni razem z zespołem niemaGOtu Kuby Blycharza.

 

 

Źródło:
;