Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

Wydarzenia: Dzień niespodziewanego całusa

Solidarność

Tylko 100 dni do Finału SZLACHETNEJ PACZKI

 fot. Materiały prasowe

Ks. Jacek WIOSNA Stryczek z celebrytami w Krakowie, zespoły ludowe, strażacy, darczyńcy oraz wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – tysiące osób w całej Polsce łączą się i wzorem maturzystów tańczą poloneza. Tym samym rozpoczynają przygotowania do ważnego egzaminu dojrzałości społeczeństwa.

 

Wydarzenie odbędzie się 3. września o godz. 16 na Rynku w Krakowie oraz w 15 pozostałych miastach wojewódzkich. Studniówka to ważny moment w projekcie – za sto dni podczas Finału Paczki rozstrzygnie się, czy Polacy zdali egzamin z otwartości na drugiego człowieka.

 

Najwięcej SuperW w historii!

W tym roku Paczka i Akademia łączą swoje siły, by wspólnie walczyć o świat, w którym nie ma miejsca na biedę. Do pokonania biedy nie wystarczą dobre chęci. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 13 500. Wolontariusze podejmują wyzwanie, docierają do rodzin i dzieci, które straciły wiarę w lepsze jutro. Dzięki nim potrzebujące rodziny włączone do Paczki oraz dzieci z Akademii uczą się wygrywać, stają się sprawcze i przedsiębiorcze. W obliczu podwojonej siły bieda nie ma szans!

- Jeśli SuperW uwierzy w człowieka, któremu pomaga, to pozwoli mu się przenieść z biedy do normalnego życia – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek.

 

Leć walczyć z biedą

SuperW to wyższa jakość zaangażowania w wolontariat. SuperW Paczki przekracza swoje granice, odwiedza potrzebujących w ich domach i podejmuje decyzję o włączeniu do projektu. Pomaga tym, którzy czują się bezradni, opuszczeni i nieważni. SuperW Akademii regularnie spotyka się z dzieckiem, przeprowadza go od porażki w szkole do sukcesu w życiu i daje nadzieję na lepsze jutro.

Dzięki wolontariuszom pan Tadeusz pierwszy raz od dziesięciu lat ma z kim porozmawiać, pani Krystyna uwierzyła, że może być dla kogoś ważna i pokonała depresję, a 7-letnia Kasia, której niedawno zmarł tata, po raz pierwszy zgłosiła się do tablicy!

Aby zostać wolontariuszem Paczki lub Akademii należy dołączyć do Drużyny za pośrednictwem strony: www.superw.pl.

Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA pomogła 19 580 rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, a AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI 1800 dzieciom wychowującym się w trudnych warunkach. XIV edycja Paczki zjednoczyła ponad milion osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad 2,5% Polaków!

;