Imieniny: Joanny, Zuzanny

Wydarzenia: Dzień modlitw za Kościół w Chinach

Jan Paweł II na dziś

 fot. materiały prasowe

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie organizują konkurs „Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II”. Do udziału zaproszone są dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkół podstawowych z klas I-VI.

- Celem wydarzenia jest stworzenie świątecznych ozdób oraz wzbudzenie zainteresowania osobą oraz pontyfikatem św. Jana Pawła II - opisuje Katarzyna Twardosz z Instytutu, wskazując, że zadaniem konkursowym uczestników jest samodzielne stworzenie ozdoby świątecznej w formie zawieszki, którą będzie można udekorować choinkę bożonarodzeniową w krakowskim sanktuarium, poświęconym papieżowi Polakowi.

Do konkursu można przystąpić wyłącznie indywidualnie - prace grupowe nie zostaną ocenione. Chętni mogą zgłosić pracę plastyczną formatu A4 lub mniejszego w formie zawieszki na choinkę, stworzonej dowolną techniką.

Organizatorzy proszą jedynie o nieużywanie materiałów sypkich, kruchych oraz plasteliny. Także waga i ciężar zawieszki powinna umożliwiać zawieszenie jej na bożonarodzeniowym drzewku.

- Dotychczas uczestników mogły zgłaszać szkoły. Z powodu trwającej pandemii i nauczania zdalnego podjęliśmy decyzję, że opiekunem wykonawcy pracy, poza nauczycielem, może być również rodzic. Mamy nadzieję, że wykonanie prac w domu umili całym rodzinom ten niełatwy czas trwającej izolacji - mówi Twardosz.

Pracę wraz z metryczką, zapakowane do podpisanej teczki/koperty/paczki, należy nadesłać pocztą, za pośrednictwem kuriera bądź przynieść osobiście do siedziby organizatora: Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, ul. Totus Tuus 30, 30-610 Kraków. Konieczny jest dopisek: „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”.

Autorzy zwycięskich ozdób otrzymają nagrody rzeczowe. Prace wraz z metryczką, która jest dostępna łącznie z regulaminem konkursu na stronie www.idmjp2.pl, muszą dotrzeć do Instytutu do 11 grudnia (decyduje data stempla pocztowego). - Mamy nadzieję, że konkurs mimo epidemii koronawirusa będzie cieszył się tak dużą popularnością, jak do tej pory, kiedy to co roku trafiało do nas około 2 tysięcy ozdób choinkowych - podsumowuje Twardosz.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, którą tworzą Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.

 

Oceń treść:
Źródło:
;