Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Jan Paweł II na dziś

Uczniowie szkół noszących imię Jana Pawła II z pielgrzymką na Białych Morzach

 fot. KP/Fra3.pl

17 października, z okazji przypadającej dzień wcześniej 39. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, odbyła się pielgrzymka szkół noszących imię Jana Pawła II do krakowskiego sanktuarium świętego patrona.

 

Już od godzin porannych na Białych Morzach gromadzili się uczniowie oraz nauczyciele wraz z pocztami sztandarowymi. Zaproszenie do uczestnictwa w Pielgrzymce przyjęły 34 szkoły, które reprezentowało 1300 uczniów. 

Spotkanie zainaugurowała uroczysta Msza św. pod przewodnictwem wieloletniego sekretarza papieża Polaka – ks. kard. Stanisława Dziwisza, który zwrócił się do uczestników pielgrzymki słowami: “Ojciec Święty mówił na początku swojego pontyfikatu – Młodzież  jest moją nadzieją. I to trwa. A ja mówię – młodzież jest naszą radością, dlatego że są nadzieją Jana Pawła II i nadzieją naszej ojczyzny”. 

Homilię wygłosił ks. Łukasz Piórkowski - znany najmłodszym głównie z telewizyjnego programu “Ziarno”. Kapłan zwracając się do młodzieży zwrócił uwagę, że “aby być szczęśliwym należy aktualizować oprogramowanie swojego serca i umysłu (…) chodzi o to, żeby się nawracać, aby nieustannie zmieniać sposób mówienia i działania na taki, o którym mówi Chrystus w Ewangelii, wówczas będziecie skuteczni. Jeśli pragniecie pokoju i radości to trzeba sobie stawiać wysokie wymagania. Wymagajcie od siebie bardzo wiele – to sformułowanie, które Jan Paweł II często wymawiał do młodych, bo miał świadomość, że wysokie wymagania dają wielki rozwój” – nauczał. 
O oprawę muzyczną Mszy św. zadbali młodzi muzycy z zespołu Mali Łostowianie z Łostówki.

Po Mszy św. na placu przed sanktuarium dla uczestników pielgrzymki wystąpił ks. Jakub Bartczak, który swoimi hip-hopowymi aranżacjami wielbił Boga, czym wręcz porwał tłum. Jego żywiołowy występ przypadł do gustu zarówno uczniom, jak i opiekunom. 

Organizatorami pielgrzymki są Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej.

Oceń treść:
Źródło:
;