Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego

Film

 fot. Materiały prasowe

Krakowskie Stowarzyszenie Rafael zachęca do wsparcia swojej współprodukcji filmowej pod tytułem "Największy dar". Dzieło poprzez współczesne historie ma ukazywać moc pojednania.

Film realizowany wspólnie z hiszpańskim producentem filmowym Infinito+1 jest według Andrzeja Sobczyka ze Stowarzyszenia Rafael odpowiedzią na egoizm czy też agresję, które są przede wszystkim przekazywane w dzisiejszym kinie, przestrzeni wirtualnej i wiadomościach medialnych.

"Taki przekaz niesie ze sobą negatywny skutek w postaci wmawiania odbiorcom, że brak odpuszczenia krzywd i urazów oraz wynikająca bardzo często z tego nienawiść, to normalne postawy, które trzeba akceptować. Dlaczego więc, jeśli tyle filmów nauczyło nas nienawidzić, nie zrobić takiego, który będzie uczył wybaczania" - tłumaczy.

Dodaje, że przebaczenie jest fundamentem zażegnania każdego konfliktu – nie tylko między ludźmi, ale także między narodami. "Chrystus jasno mówił do nas, że jeśli my nie będziemy odpuszczać sobie nawzajem, to i Bóg nam nie wybaczy. To mocne przesłanie, które dowodzi, że nauka przebaczania jest punktem wyjścia dla  duchowego rozwoju człowieka i jego życia wiecznego" - podkreśla A. Sobczyk.

Do powstania „Największego daru” może przyczynić się każdy. Darowiznę na film można przekazać poprzez zbiórkę prowadzoną na stronie internetowej www.najwiekszydar.pl. „Mimo, iż jesteśmy małymi producentami filmowymi, to głosimy największą nowinę, jaką tylko można głosić. Pomóż nam zrealizować ten film. Potrzebujemy Cię!” – zaznaczają twórcy, zapowiadając, że osoby, które wesprą produkcję kwotą min. 50 zł, pojawią się w napisach końcowych filmu.

Reżyserem „Największego daru” jest Juan Manuel Cotelo. Twórca ten jest znany w Polsce szczególnie dzięki hitowi „Marry’s Land. Ziemia Maryi”.

Misją Stowarzyszenia Rafael jest tworzenie i wspieranie obrazów, których scenariusz oparty jest o wartości ewangeliczne. Dotychczas instytucja wyprodukowała 3 filmy: „Karolina”, „Bóg w Krakowie” oraz „Teraz i w godzinę śmierci”, angażując do tego setki tysięcy osób z całej Polski. Ponadto stowarzyszenie wspierało również promocyjnie filmy „Jak Bóg da”,  „Bóg nie umarł”  czy wspomniane „Marry’s Land. Ziemia Maryi”.

Oceń treść:
Źródło:
;