Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

Wydarzenia: Dzień Chorób Rzadkich

Świat

Ukraina prosi o zawierzenie jej i Rosji Maryi

matka boża fatimska fot. KP/Fra3.pl

Biskupi rzymskokatoliccy zwrócili się z prośbą do Papieża Franciszka o zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Ukrainy i Rosji. Mają nadzieję, że ten akt zatrzyma wojnę, która rozpoczęła się równo tydzień temu. 

 

Prośba o zawierzenie Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, jaką przedstawili Ojcu Świętemu biskupi rzymskokatoliccy Ukrainy, wyraża pragnienie wielu osób, świeckich i duchownych. Dostrzegają oni w tym akcie ostatnią deskę ratunku przed coraz bardziej rozprzestrzeniającą się wojną. Wyjaśnia to Radiu Watykańskiemu metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki, pełniący obowiązki przewodniczącego Rzymskokatolickiego Episkopatu Ukrainy:

„Wojna trwa już siedem dni. Modlimy się, pościmy, ofiarowujemy Bogu każdego dnia nasz trud, lęk, strach i cierpienie. Jedyną nadzieją, aby ta wojna się skończyła, jest dla nas wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej. Prosiła Ona o modlitwę za Rosję. Teraz stamtąd, z tego kraju, nadal wychodzi zbrodnia i niszczy się ludzkie życie. Odbiera się ludziom wolność. Dlatego też prosimy Ojca Świętego, aby ponowił to zawierzenie, aby zło ustąpiło, aby przestało dalej szaleć. Ufamy, że Franciszek przychyli się do naszej prośby i zaświeci słońce Matki Bożej Fatimskiej nad Ukrainą”.

Siódmy dzień wojny przyniósł kolejne ofiary i zniszczenia, a z Ukrainy za granicę uciekło już blisko milion ludzi.

Źródło:
;