Imieniny: Wiktora, Cezarego

Wydarzenia: Światowy Dzień Powolności

Aktywnie

Urbania Góra w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy"

 fot. Fra3.pl

W ramach VII. edycji akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" 5 czerwca odbędzie się rodzinna wędrówka na Urbanią Górę. Udział w akcji jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

 

Wejście na Urbanią Górę rozpocznie się 5 czerwca 2016 o godz. 9 w Tokarni. Zbiórka koło Urzędu Gminy. Przejście szlakiem czarnym: Kalwaria Tokarska – Urbania Góra – szlak czarny Krzeczów. Na zachodnim stoku Urbaniej Góry, nad wsią Tokarnia znajduje się, powstała w latach 1982-2000, składająca się z 14 stacji, Kalwaria Tokarska.

Dla bardziej wytrawnych turystów wytyczono Główny Szlak Beskidu Wyspowego Beskidzkie Wyspy liczący 320 km, 53 "wysp" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają odznaki diamentowych, złotych i srebrnych rysi.

Dla miłośników  Beskidu Wyspowego została przygotowana bezpłatna aplikacja Android szlaku Beskidzkie Wyspy. Dzięki aplikacji można zaplanować górskie wędrówki po najciekawszych szlakach i szczytach Beskidu Wyspowego. Można również nagrać swoją wędrówkę wraz z przebytym dystansem, czasem przejścia i różnicy wzniesień oraz podzielić się na Facebooku. Instalacja i szczegóły na stronie:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.odkryjbeskidwyspowy.gsbw

Celem akcji "Odkryj Beskid Wyspowy 2016" jest promowanie i kreowanie atrakcyjnego wizerunku Beskidu Wyspowego, upowszechnianie  rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji i folkloru regionu. Akcja skierowana jest do ludzi w każdym wieku. Najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 88 lat.

Źródło:
;