Imieniny: Brygidy, Ignacego, Seweryna

Wydarzenia:

Aktywnie

V Tour Mszana Dolna na początek akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2016

 fot. odkryjbeskidwyspowy.pl

Forum Gmin Beskidu Wyspowego zrzeszające 18 Gmin z Małopolski zaprasza 1 maja 2016 roku na V Tour Mszana Dolna. Tour rozpoczyna VII edycję akcji "Odkryj Beskid Wyspowy".

 

W programie tegorocznej edycji oprócz Touru Mszana Dolna przewidziano 17 (w tym 2 nocne) rodzinne wędrówki po Beskidzkich Wyspach dla turystów w każdym wieku. Rodzinne wędrowanie rozpocznie się 5 czerwca od wejścia na Urbanią Górę, a zakończy 4 września na Lubogoszczy. Udział w akcji jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.    

W tym roku dla najmłodszych amatorów górskich wycieczek 4 maja organizowany jest III Rajd dla dzieci i młodzieży Beskidzkie Wyspy Lubogoszcz 2016. Dla bardziej wytrawnych turystów wytyczono Główny Szlak Beskidu Wyspowego Beskidzkie Wyspy liczący 320 km, 53 "wysp" i przebiegający przez najbardziej atrakcyjne miejsca i góry Beskidu Wyspowego. Szlak został wyznaczony w formie pętli i można go rozpoczynać w dowolnym miejscu. Dla zdobywców GSBW czekają odznaki diamentowych, złotych i srebrnych rysi.

Dla miłośników  Beskidu Wyspowego została przygotowana bezpłatna aplikacja Android szlaku Beskidzkie Wyspy. Dzięki aplikacji można zaplanować górskie wędrówki po najciekawszych szlakach i szczytach Beskidu Wyspowego. Można również nagrać swoją wędrówkę wraz z przebytym dystansem, czasem przejścia i różnicy wzniesień oraz podzielić się na Facebooku. Instalacja i szczegóły na stronie:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.odkryjbeskidwyspowy.gsbw

Celem akcji "Odkryj Beskid Wyspowy 2016" jest promowanie i kreowanie atrakcyjnego wizerunku Beskidu Wyspowego, upowszechnianie  rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji i folkloru regionu. Akcja skierowana jest do ludzi w każdym wieku. Najmłodszy uczestnik ubiegłorocznych górskich spotkań liczył 2 miesiące, a najstarszy 88 lat.

V TOUR MSZANA DOLNA  
Trekking dla odważnych po „Beskidzkich Wyspach”

1 maja 2016 roku

Siedem szczytów w jeden dzień

Godz. 5.00  - Wyjście na trasę pod opieką przewodników z miejsca zbiórki                                      Schronisko „Baza Lubogoszcz”
                    Trasa:
                    - Schronisko „Baza Lubogoszcz” – Mszana Dolna szlak czerwony
                    - Mszana Dolna szlak czarny
                    - Adamczykowa 611 m npm szlak czarny
                    - Potaczkowa 746 m npm – Olszówka
                    - Poczakówka/ Królewska Góra/ - Rabka Zaryte szlak zielony
                    - Luboń Wielki 1025 m npm szlak czerwony
                    - Przełęcz Glisne- szlak zielony Mała Góra 700 m npm
                    - Szczebel 977 m npm szlak czarny  - Mszana Dolna
                    - Schronisko „Baza Lubogoszcz” szlak czarny

Godz. 16.00 - Zakończenie  Schronisko „Baza Lubogoszcz” - grill, wręczenie  
                      pamiątkowych odznak i przejście do Mszany Dolnej.
  
                     - Długość trasy: 32  km
                     - Różnica przy wchodzeniu: 1700 metrów  
                     - Różnica przy zejściu: 1650 metrów
                     - Trekking: ok. 11  godzin               
                
Udział jest bezpłatny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki o godz. 5.00 w Schronisku „Baza Lubogoszcz” Kasinka Mała. Trekking jest wymagający z uwagi na długość trasy oraz różnicę wzniesień i mogą w nim wziąć udział turyści o dobrej kondycji i dobrego zdrowia. Każdy uczestnik bierze udział w Tourze Mszana Dolna na własną odpowiedzialność.

Pełny serwis informacyjny na stronie www.odkryjbeskidwyspowy.pl oraz facebook.com/odkryjbeskidwyspowy.

;